Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej allergiás a babám. Ebédre...

Tej allergiás a babám. Ebédre tökfőzeléket szeretnék csinálni, de nem találok olyan receptet amiben nincs tejtermék. Küldenétek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, én sosem csináltam tejtermékkel a tökfőzit, nem is tudom, hogy kell. Feldaraboltam a tököt és egy szál kaporral feltettem főni. Ha megfőtt, villával összetörtem és egy pici olajból és lisztből csináltam rá egy kis rántást. Felöntöttem annyi lével, amennyit felvett és összerotyogtattam. Nálunk így csinálják a tökfőzeléket.
2010. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sosem tettem a baba főzelékébe (tök), tejet, sem más tejterméket (szintén tejérzékeny). Egyszerűen megfőztem a tököt krumplival és adtam hozzá egy kevés savanykás almát, plussz a kapor és pici só, és turmixoltam.
2010. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én eddig magunknak tejjel és tejföllel csináltam. Hálás vagyok a válaszokért.További szép napot
2010. dec. 8. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Mi habarjuk tejjel+liszttel.

A kislányomnak ilyenkor külön veszem és szója vagy rizstejjel habarom neki, mondjuk ő már 20 hós :-)

Próbáld ki, nagyon finom :-)

2010. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács:

szinte mindent mg lehet főzni, tej helyett vízzel. Én így sütök, főzök már két és fél éve, a palacsintát, fánkot, tökfőzeléket, még pudingot is csinálok csak vízből a gyümölcstortára.

Egyébként DM-ben kapható szójaital, ami kalciummal van dúsítva, azt kapja kakaóként, vagy csak magában. A kalcium nagyon fontos azoknak a gyerekeknek, akik nem esznek tejterméket. 400 Ft egy liter, kibontás után 4-5 napig eláll a hűtőben.

2010. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!