Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy állítottátok be babátok...

Hogy állítottátok be babátok napirendjét?

Figyelt kérdés
Most múlt 7 hetes a kisfiam, 4 óránként szoptatom(jó, van hogy 3 vagy 3és fél)és igyekszünk 7-8között fürdetni, szopiztatni.De ugye éjszaka nem keltem, szóval mindig csúszkálunk 1-2 órát, és így napközben úgy kell sakkoznom hogy kijöjjön a fürdetés...ti hogy csináljátok/csináltátok?
2010. dec. 8. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7 hetesen a 4 óránkénti etetés nekem kicsit erős, de te tudod. fürdess, amikor jónak látod, 7-8 között, az teljesen jó. de én sűrűbben etetném, az biztos... nem kell sakkozni ezzel, figyeld, h mikor éhes, akkor adj neki enni és kész. fürdés után meg szoptass és mehet aludni. nem kell ezt a napirend dolgot percre pontosan véresen felfogni. sőőőt.
2010. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ki fog alakulni kesobb magatol a napirend. Meg tul pici a babad ne aggodj. Azert neki is lesznek igenyei es lehet pont a furdes neki nem jo idopontban lesz. 4 honaposan a kisfiamat en is 7:30 korul furdettem mert mindig 6:30 korul vacsorazott. Furdes utan jott a szopi de hiaba akartam lerakni utanna aludni ha a fejem tetejere alltam akkor sem aludt el 9:30-nal hamarabb. Jatszott, sikitozott es ha mar nagyon merges volt sirt a kisagyba. Igy kenytelenek voltunk 8 utanra tenni a furdest es szopi utan egybol kidolt. :) Ezzel a peldaval csak azt akartam irni, hogy sokszor van a szulonek egy elkepzelese de nem mindig mukodik. :) Ki fog alakulni az a napirend meglatod. Most mar 10 honapos a kisfiam es 7-kor van furdes, utanna tapszer es 7:40-kor mar alszik. Miutan elkezdett maszni este 7-nel alig birja tovabb a strapat es mar furdetni kell mert almos. Szoval ez meg vagy 10-szer fog valtozni ahogy a baba no. Szopiztasd igyeny szerint amikor ehes megha csuszik is a furdes, nem lesz gond.
2010. dec. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Még pici a babád, a napirend majd úgy 4-6 hónapos korára fog kialakulni.

Etest 3 óránként, de ha hamarabb éhes az sem baj. Eleinte nálunk is volt csúszás fürdésnél, de majd kialakul.

2010. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi nektek...azért etetm 4 óránként, mert előbb nem éhes, nagyon sokat eszik, van hogy 190ml-t egy evésre, a doki is azt mondta, hogy etethetem 4 óránként.Persze hogyha 3 óra után felkel és sír megetetem, nem húzom, hogy meglegyen a 4 óra, de tényleg sokat eszik ahhoz, hogy 3 óránként egyen és mondom, ő nem igényli.

De tényleg köszi, első baba és azt gondoltam már jó lett volna, ha "beállunk" egy fix fürdetési időre, de ezek szerinte nem baj ha még csúszkálunk...

2010. dec. 8. 09:50
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem 10hos a lanyom de meg mindig nincs fix napirendunk.nem eroltettem soha semmit,magatol beallt neki valamifele rendszer,ugyanugy mint a felnoteknek.
2010. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi nem foglalkoztunk a napi rendel: ha éhes volt akkor szopizott ha álmos aludt. Esti fürdetés így is mindig 7-8körül volt és ez mai napig így van. Na, jó volt h belealudt az éjszakába de olyankor szépen felébresztettük gyors fürdés, szopi és aludt tovább. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. A 4óránkénti szopi elég durva. A kislányom kb. 2-2,5óránként evett ennyi idősen.
2010. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ne
2010. dec. 8. 10:04
 8/13 A kérdező kommentje:
upsz, bocsi...szóval nem tudom mennyit evett a kislányod ennyi idősen, de a kisfiam átlagban tényleg 150-160 ml-t eszik, aztán nézelődik picit, elalszik, és magától kel mikor éhes,de van hogy nekem kel felkeltenem mikor már letelt a szopi óta 4 óra...minden gyerek más
2010. dec. 8. 10:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 10 hósan sem állt be fixre.

Reggel 5-fél 7 között ébred, ez határozza meg a napi étkezések idejét, nagyjából 3 óránként, viszont az én kisfiam kicsiket eszik egyszerre. Este 6-kor mindig eszik, a híradó közben fürdünk, ha nem túl fáradt, megvárjuk a végét, utána még tápszert eszik és legkésőbb fél8-8-kor alszik.

2010. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor állt be napirend, amikor komolyabban elkezdük a hozzátáplálást. Jól csinálod, hogy mindig ugyanakkor fürdeted, az biztonságot ad neki. Ezen kívül még csinálhatod, hogy nagyjából mindig ugyanakkor mentek sétálni, de az evést ilyen idősen még teljesen felesleges szabályozni. Egy kis sakkozás amúgy is kell az idővel. :)

A kialakult napirendet meg kezeld rugalmasan, de ahogy olvasom, ez megvan. Ügyes vagy, ne aggódj! :)

2010. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!