Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól olvasol este a babádnak?

Mikortól olvasol este a babádnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos tejecskével megy aludni ,mikor lesz az ,hogy az ágyikóba vagy az ölembe mesélek neki úgy alszik el ?
2010. dec. 7. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapos kora óta olvasok neki elalvás előtt.
2010. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babáim 17 hónaposak, de még mindig csak tejjel mennek aludni, nem köti még le őket az olvasás. Napközben sem, inkább csak a képek nézegetése. Ha elkezdem nekik felolvasni, akkor rögtön nagy lapozásokba kezdenek, vagy hoznak másik könyvet. de már én is gondolkodok rajta, lassan bevezetjük. Már próbáltam párszor, de inkább csak felpörgettem őket vele.
2010. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amíg anyatejes volt, addig nem volt mese, mert a tejivásban elfáradva ment is aludni - nem akartam én még mesével felébreszteni! kb. 20 hónapos volt, mikortól már jár esti mese is az ima mellett, és konkrétan igényli is! ő mesén még sosem aludt el :-) tágra nyílt szemmel, füllel nézi, hallgatja a mesét, majd megy az ágyába és lámpaoltás után egyedül elalszik...
2010. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne szoktasd rá,hogy az öledben aludjon el,mert nem fog majd az ágyában aludni.

Általában 2 éves koruk után köti le őket a mese. De akkor is csak a rövid mese,és olyan könyv,amiben sok kép van.

Most még elég neki,ha este énekelsz neki valamit,vagy csak egy rövid mondókát mondasz.

2010. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy sokkal jobb fejből mesélni, mint olvasni. A lányom 21 hónapos, mindig énekelek neki egyet, akkor kezdem, mikor letesszük a fogkefét, és éppen addig tart, amíg leteszem az ágyába. (Este mindig ugyanazt.) Mostanában ha nem nagyon álmos mesélek egy rövidet. A verseseket szereti, arra figyel. Egyelőre csak kettőt tudok rendesen (Iciri-piciri, Mehemed), igyekszem bővíteni a repertoárt :)
2010. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a kisfiamnak esti mesét 18 hónapos kora óta olvasok és nagyon szereti (Anna, Peti, Gergőt olvasunk, abban egy oldalon kevés a szöveg és nagyon aranyos. Imádja a kisfiam). Most 21 hónapos, de azóta nem telt el úgy este, hogy ne olvasnánk. Ő lapoz, szereti nagyon. És utána még Ő is tápszert kap és megy az ágyába aludni egyedül.

Arra tényleg ne szoktasd rá, hogy az öledbe aludjon el!

2010. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csupán szoktatás kérdése én az első naptól kezdve énekeltem neki, napközben meg mutogattam neki a mesekönyvét és meséltem, aztán kb 6-8 hós korától már este is nézegettük a könyvet és meséltem. Egy évesen meg már direkt kérte, hogy meséljek. 15 hónaposan már nagyon hosszú meséket képes volt végighallgatni az ölemben. 3 éves múlt, már nem győzök mesélni.

Mindenkinek úgy alszik el a babája ahogyan szoktatja. Én pl sosem adtam neki sem cumisüveget sem este fürdés után enni vagy inni, és sosem jutott eszébe ilyesmit kérni, de a mesét azt igen.

De nem vagy lemaradva semmiről, ülj mellé amikor leteszed akudni és mesélj neki, először könyv nélkül pár percet, aztán egyre hosszabban majd egy mesekönyvből egy rövidebb mesét, majd látod rajta úgyis, hogy mennyire érdekli.

2010. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan úgy kb. 10 hónapos korától mesélek neki elalvás előtt. Fürdetés után leültetem a nagyágyba magam mellé, 2 könyvet előveszek és amelyik neki épp jobban tetszik, abból mesélünk: hol én mutatom a képeket és "mesélem el", hol pedig ő mutatja, hogy meséljem el. Kb. 3-4 naponta cserélem le a 2 könyvet másik kettőre. Most 14 hónapos, de nem maradhat el úgy este,hogy ne meséljünk.
2010. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!