Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szinten "kell" utánozni...

Milyen szinten "kell" utánoznia egy 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Az"Anya taníts engem" c. könyv 4-5 hónapos kortól tanítja. Az én 6 hónapos kislányom nem utánoz szinte semmit. Ha tanítani próbálom nyelvnyújtásra, vagy hasonlóra, érdeklődően figyeli, mosolyog rám, vagy valamit mond, de nem utánoz. Előfordult, hogy egy-egy dolgot utánzott egyszer de később nem ismételte meg.
2010. dec. 7. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a könyvet, de ha ilyesmit ír,akkor sose látott kisbabát. A gyerekek csak akkor utánoznak valakit,ha érettek rá és tetszik is nekik. Soká lesz még,amikor valóban utánoznak is. Azonfelül minden baba másképp fejlődik. Még 2-3 évesen is előfordul,hogy vadidegennek köszönnek,az ismerősöknek pedig nem.
2010. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Még 8 hónaposan sem igazán utánoznak, majd talán 10-12 hónaposan.
2010. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is korainak találtam, de az utánzós feladatokon kívül minden mást csinál.
2010. dec. 7. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mit jelent az utánzás. Az én fiam 6hónapos múlt 29-én és az apja "megtanította" neki, h csapkodja az asztalt. Apa mutatta, h odacsap, kisfiam meg utánozta. Ugyanez a köhögéssel. Szüleimnél voltunk 3 napot látogatóban, és anyukám párja sokat köhögött. Azóta a fiam is köhögést imitál.
2010. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mutattam neki a nyelvnyújtást, azóta néha nyújtogatja, de nem akkor amikor én mutatom. Ha berreg, én is berregek neki, és ő vissza. Mondtam neki, hogy nem-nem, és ő vissza, hogy nenene, de csak egyszer azóta nem...
2010. dec. 7. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki azt a könyvet írta, garantáéltan nem olvasott, nem tanult gyereklélektant. 6 hónaposan még arra sem képes a gyerek, hogy önmagát az anyjától megküéönböztesse, akkor hogy lenne képes valaki mást utánozni?


Egyébként az utnázás "megtanulása" úgy kezdődik, hogy jó ideig a gyerek csinál valamit véletlenszerűen, a szülő ismétli, és ezt ismétli a baba utána. Amíg nincs testtudata, nem tudja a szülő után csinálni, csak ha közvetlenül előtte ő maga is csinálta azt a dolgot.

2010. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!