Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én gondolom, hogy kevés...

Csak én gondolom, hogy kevés játék kell a babának? Mindig meglepődöm, másoknál mennyi van.

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a piciknek minden új (sőt minden nap képesek ugyanarra ráeszmélni), ezért nem kell nekik még sok játék. Sőt, amíg picik, addig az a jó, ha csak pár dologra figyelnek, és nem éri őket nagyon sok inger. Hiszen nekik azt még nehéz lenne feldolgozni, így túl nyűgösek és "zaklatottak" is lehetnek a napvégére.


Lányom most 1 éves,és már sok játéka van, mert mindenkitől kapunk (ami amúgy jó dolog), de most is próbálok szelektálni, és csak a legjobbakat, legérdekesebbeket hagyom elől neki, a többit inkább elpakoltam. Nem beszélve arról, hogy amúgy is jobban érdekli őt egy kavics, mint egy játék. :)

2011. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Játék kell a babának, de tényleg nem árt mértéket tartani.

Nálunk is (túl) sok játék van: nagy a család és megy a versengés. Fél éves a gyerek és csak tippelni tudom, de van már van 30-40 játéka. Bele fogunk fulladni, de akkor se fogják megérteni a rokonok, hogy teljesen felesleges ennyi játékot venni.

2011. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk hogy meglepődnél.

Mint egy játékbolt.

És hogy utálom, hogy ennyi van.

Anyukám külföldön él - amikor hazajön, tömérdek játékkal állít be - egyrészt mert olcsón hozza, másrészt ezzel kompenzál.

Épp egyik nap lettem pipa, mert a két gyerekem csak szórta szórta kifele a játékokat a dobozokból, szekrényekből.

Fogtam az egészet elraktam, most nincs elöl semmi, csak egyetlen egy doboz játék, meg néhány formaevő a picinek. Érdekes, most tök jól és aranyosan eljátszanak.

Nem az a baj, ha sok játék van, hanem ha mind elöl van. Néha elő kell szedni, néha el kell rakni, váltogatni kell, hogy ne legyen uncsi.

2011. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is relatív sok van. De ugyanezt csinálom mint az utolsó, cserélgetem mikor mi van elöl mert annak nincs értelme hogy tobzódnak a játékhalmok közepette.

A lányom 2 a fiam 4. Most egy hete megint előkerültek a fa vonatsínek a vonatokkal, holott nyár folyamán el voltak téve.

Sokkal jobban értékelik és nyugisabban eljátszanak ha csak pár féle van elöl.

2011. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk meg nincs sok.Viszont ami van,az használatban is van.Nem látom értelmét a mindenféle csili-vili,beszélő-zenélő(tonnaszámra),járássegítő,meg miegymás játékoknak.Mindennek meg van nálunk a helye,semmi felesleges sincs.Vagyis csak a táskák,amiket a lányom elkunyizott tőlem.Azok egy dobozban vannak,néha kivesz egyet-egyet és azt telepakolja,majd vált egy idő után.Lassacskán cserélődnek,a korának megfelelően.Azt viszont nehezményezem h a család nem vesz játékot a gyerekeknek,csak mi költünk ezekre.
2011. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy kevés játék kell a babának.

nekünk is rengeteg van, de különböző fajták.

Például vannak kirakó, összesen 4-különböző nehézségűek, különböző korosztálynak, de mindet szeretik, és van mondjuk formabedobónk, de abból is csak egy. és így tovább, van autópályánk, de egy fajta, van vasút, szintén egyfajta.

Szóval nagyon sok játékunk van, de mind különböző fajta játékra szolgál és azonos típusú játékból csak egy vagy pár darab van. És mondhatom mindet használják is. Mert van, hogy autópályával játszanak, máskor leülnek az asztalhoz és kirakóznak, van hogy a kiskonyhában főznek...

Szóval én nem bánom, hogy sok játékunk van és ki is használják őket. És szerintem kell is többfajta képességet célbavevő játék.

2011. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak te gondolod, nálunk sincs sok játék!Én azért se"halmozom"el!!Ilyen idősen még nem számít szerintem,hogy mennyi játék van,persze nem azt jelenti,hogy csak két db játéka van,de nem veszem halomszámra a játékokat!!!
2011. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!