Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen és milyen...

Mennyi idősen és milyen tésztát adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 14:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem fura volt, h sem biot, sem teljes kiörlésűt nem adsz semmiből. Bocsi, azt hittem ez vmi tréfa. Mitől veszélyes a bio?(bocs az offért) Én csak bio bébiételeket adok neki.
2010. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Más azért a bio bébiétel (üveges), mint a nem üveges. Amit dierkt babáknak szánnak, azokkal szerintem nem lehet komoly gond. De a nem babáknak szánt cuccok tekintetében elég rossz élményeim vannak. Kertészmérnökként dolgoztam laborban sokat, ahol biotermesztésből származó gabonákat, gyümölcsöket és zöldségeket vizsgáltunk. Vannak olyan kórokozók (pl. gombák, lásd fuzárium), amelyek az emberi szervezet számára mérgező vagy káros vegyületeket termelnek. Ha a kórokozó terjedése, fertőzése nincs megakadályozva, vagyis rajta van a növényen, a toxinjai is rajta lehetnek-vannak. Azért a fuzáriumot emeltem ki, mert pont részt vettem egy ilyen kutatásban. Fuzárium mérgező vegyületei egy bio (tehát vegyszerrel nem kórokozó-mentesített), teljes kiőrlésű (a fuzárium a korpának nevezett maghéjban él, ami csak a teljes kiőrlésú cuccokba van beletéve) gabonát tartalmazó élelmiszerekben előfordulhat. Ez pont egy nagyon veszélyes vegyület, amely nem ürül ki a szervezetből, hanem felhalmozódva hosszú távú hatással bírhat. És persze nem állítom, hogy mindegyik ilyen, sőt, hál'istennek nem minden biotermesztő veszi olyan komolyan a szerkezelést, de mégiscsak rossz tapasztalat volt. És nem az egyetlen ilyen... ezért amikor babám lett megfogadtam, soha semmilyen biocuccot nem adok neki, ami nem direkt neki szól. Mert nálam a vegyszermaradvány vs. kórokozómaradvány versenyben az első a nyerő, azok alaposabban tanulmányozottak.


Valószínűleg az igazság persze a középúton van... ezt is, azt is kellene enni és enni adni. De nekem egy életre elment a kedvem a bioélelmiszertől.

2010. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!