Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis testű szobakutya és egy...

Kis testű szobakutya és egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek ebben a témában? Ha valaki háziállatot tart a lakásban, pl.: egy kis testű kutyát és mellé érkezik egy kisbaba. Hogy lehet megoldani, hogy egyik érdek se sérüljön? Vagy csak az a megoldás, ha a kutyát elajándékozzák?
2009. jan. 19. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

szia

nekünk van kiskutyánk és 6hós babánk is.

imádják egymást.persze, úgy még nem is találkoznak, de a babó már távolról csodálja, csak a kutya számít,ha ott van a közelben.éa kutya is jön mindig oda ahol baba van,szerintem jó barátok lesznek.

2009. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem abszolult megoldható! A nővérem is úgy várt és szült babát, hogy van egy törpe snauzer otthon. Már a terhessége alatt rászoktatták, hogy a szobájukba nem mehet be. Aztán meglett a kisfia és addigra már nem volt vele gond. Mindíg az ajtóból nézte, hogy mi zajlik a szobában, de be nem tette a lábát, mégha nem voltunk ott akkor sem. Meg lehet vele tanítani. Egyébként rajta hamarabb láttuk, hogy itt a szülés ideje, mint a nővéremen! Egész nap idegesen mászkált a lakásban, és még hányt is! Aznap este megszületett a babó! :-) Azóta a kisfiú és a kutyus nagyon jó cimborák!!!
2009. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet a gyerek mellett kutya is, bár azt ajánlják, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya töltse be a 3. életévét, mire jön a másik. Soha SOHA! ne hagyd egyedül őket!!!! A kutya féltékeny lehet, ami teljesen természetes és majd idővel elmúlik. Ha lakásban van a kutya, akkor nyilván nem is koszos, mindig egy kézmosás mielőtt felveszed a gyereket és kész. Ajánlott nem évente, hanem 3 havonta féregteleníteni a kutyut.
2009. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokan ítéletet mondanak, hogy egy kutyát és egy babát nem szabad együtt tartani. Legalábbis, ahol baba van, ott a kutyának repülnie kell. Én is "harcot" vívtam/vívok, még a mai napig is a szüleimmel, hogy a 1,7 kg mini yoirkimat rakjam ki a házból, mert a kicsit megfertőzi vagy tudom is én mit csinálhat vele... Hozzáteszem, a kutya jobban fél a gyerektől, mint a manó tőle. Csaba 6,5 hónapos imádná meggyűrkészni, és játszani vele, de csak távolról figyeli, és dumál neki ezerrel, a kutya meg messziről szemlélgeti, de egyáltalán nem féltékeny. Ha Csaba fiam felébred és csak halkan beszélget a gyerekszobában az én kutyám megáll a szobánk előtt (se a gyerekhez nem mehet be sem a mi szobánkba) és elkezd prüszkölni. Nem ugat, nehogy megijessze a picit, és engem is szoldian keleget.
2009. jan. 19. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 30 kilós kutya van együtt a 4 hetes babámmal. Soha nem hagyom őket egyedül. Nem hiszem, hogy kellő odafigyelés mellett baj lehet. És persze, mikor az időm engedi babusgatom a "kutyagyermekemet" is. :)
2009. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nálunk 2db minni yorki csaj van!Ők jöttek előbb utána a baba.Így maradtak a kutyák meg a baba is!Yorki igazán gyerekszerető tiszta kutya.Nem hullik a szőre sem.Az én fiam 12 hetes de3 imádja a 2 kutyát nézegetni,és gügyög nekik.Nálunk oda megy a 2 kutya ahová akar nincsenek sóhonét kitiltva,hisz ők is a családunk része.Igaz 1 hó kellet mire meg szokták a babát.Eddig semmi gond nem volt,ha tisztán van tartva a baba holmija akkor nem is lehet!Jó kutyizást,babázást!!Üdv:Zsuzsa

2009. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is van kutya a lakásban. El sem tudtam volna képzelni, hogy megváljak tőle, mint azt sokan teszik. Annál is inkább, mert amúgy is kutyákkal foglalkozom. Nekem számtalan olyan ismerősöm van, ahol a kisgyerek/baba együtt él a kutyussal, és nincs belőle gond. Csak meg kell találni az arany középutat, és a gyermekkel szépen megismertetni az állatot. Van akinek ez nem tetszik, de nem vagyunk egyformák. Ha Te megbízol a kutyádban, akkor ne foglalkozz mások véleményével! A higiénés és egészségügyi szabályok betartása mellett szerintem pont, hogy jó hatással van/lesz a kutya a gyerkőcre!

Szép napot Nektek!

2009. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 shar-pei van a baba mellett. Kislányom 11 hós, soha nem volt semmi probléma a kutyákkal :) Első pillanattól, mikor hazajöttünk a kórházból, úgy fogadták, mintha mindig együtt lettek volna :) A gyerek is imádja őket, állandóan a kutyákat keresi a tekintetével :) A lassan egy év alatt még egyszer sem morogtak a gyerekre bármit csinált velük (itt a "simogatást" értem). Attól jobban tartok, hogy a gyerek majd szökik a kutyaajtón, minthogy a kuttyok bármi rosszat tennének vele :)
2009. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!