Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba külföldön születik...

Ha egy baba külföldön születik hipotóniával, oxigénhiánnyal vagy hasonlóval, hogyan tudják kezelni?

Figyelt kérdés
Itthon itt van a varázslatos Dévény- és Katona módszer (a kisfiamat a Dévény tette helyre, ismerősünknek 1-es Apgarral (!) született babájának Katona tornával 7 hónaposan SEMMI baja nem volt már), de külföldön mit csinálnak?
2010. dec. 2. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ott is Dévényt és Katonát:-)
2010. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Angliaba lehutik oket. Szuletes utan kell a procedurat nyomban elkezdeni. 33,5 C-n kell a testhomersekletet tartani 72 oran keresztul. Ez a procedura rengeteg baba eletet mentette meg, olyanoket is akik meghatltak volna. Jelentosen csokkent az epilepszia es barmilyen betegseg ami emiatt alakult volna ki. Nem szenvednek mozgasba hianyt, nem karosodik az agyuk sem. Az oxigen hiany amikor fellep az agyba egy kemiai folyamatot indit el amitol bizonyos sejtek elkezdenek elpusztulni, hutessel ez a folyamat azonnal megallithato mert az oxigen hianyos babaknal ez a kemiai folyamat nem marad abba a szuletes pillanataba hanem meg folytatodik orakon keresztul. A hutessel ez hirtelen megallithato es nem karosodik az agy. Egy egyetemista orvostan halgato fedezte ezt fel es azota alkalmazzak. Mas orszagokban nem tudom mi a helyzet. Egyebkent egy matrac szeruseget hasznalnak maire rafektetik a babat es 72 ora utan az anyuka megkapja de ugyanugy bemehet a babahoz... Utanna felmelegitik a picit. Gyogyszeres kezelest kap, nem sznved a hidegtol, nem erez semmit. Egyebkent ezt nem regen fedeztek fel (kb. 5-6 eve), nem tudom ezelott mi volt, gondolom valamilyen torna???
2010. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem vagyok túl otthon ezekben a torna módszerekben, csak hallottam róluk, de nem tudom pontosan miről szólnak. Hála Istennek nem volt rá szükségünk.

De Csehországban élünk és itt valami "Vojtova metóda"-t szoktak emlegetni, ha rá akarsz keresni.

Szerintem mindenhol van mozgásfejlesztés a babáknak, csak valószínűleg más terjesztette el, és másról nevezték el...

2010. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hipotóniát a sima gyógytornász kikezeli, Dévény nélkül...
2010. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Igen, a hűtési módszert Magyarországon is alkalmazzák már, akit említettem, hogy 1-es Apgarral született, először az ő buksiját is hűtötték 3 napig, és utána tornáztatták Katona módszerrel.

2010. dec. 2. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!