Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babát tanítani kéne arra,...

Egy babát tanítani kéne arra, hogy hogyan játszon el, ha kell, magában egy ideig, vagy ez vagy jön magától vagy nem?

Figyelt kérdés
16 hónapos a babám, és nem igazán van el magában a játékaival, csak nagyon rövid ideig. Maximum 10 perc és vége. Vagy hozzám jön, vagy az apjához, vagy egyszerűen csak megunja a jétékot. Hogyan érhetném el, hogy picit többet is el legyen magába?
2010. dec. 1. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy ekkora kisgyerek kb ennyit van el egyedül egy játékkal, utána kér téged. Szerintem tipus kérdése, ki mennyire van el egyedül. Fiam már kétéves, de sosem játszik egyedül, vagy nagyon ritkàn. Bármivel is próbàlkoztam korábban. Ő ilyen:)
2010. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisfiam 16 hónapos, és kb. 1 órát elvan magában.

A szobája van megcsinálva járókának és egy ráccsal szoktam kizárni a konyhából, ha főzök, de az ajtó nyitva van. kb. 5 percenként mindig jön megnézni, hogy ott vagyok -e még és nem is mehetek el látótávolságon kívülre, mert akkor rögtön sírni kezd.

A szobájába ilyenkor elég sok játékot lepakolok a földre, mindenféle egymásba illeszthető, tologatható, tekergethető, belemászható dolgokat és mindig tartom az időt, hogy mikor jöhet ki. Így nagyjából működik a dolog, nálunk az a lényeg, hogy lássa, dolgozom valamivel, nem érek rá. A számítógépezést sokkal nehezebben bírja egyébként.

2010. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!