Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. március közepén születet...

2010. március közepén született babák anyukái vagytok? Mit tud már a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Hol szültetek, mekkora volt a baba, fiú vagy lány és most mekkorák? Evés és alvás téren is érdekelnének részletek.
2010. dec. 1. 14:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Én Budapesten szültem a fiamat, egyébként vidéki vagyok, 3.710 gramm és 57 cm volt, az István kórház vendégei voltunk. Most 72,5 cm, 8 kg. a nagylegény, stabilan ül, és felül, térdre felhúzza magát, ha kezét fogjuk, fel is áll. Éjjel szopizik 1x, plusz 6-20 óra között még 4x, tízórait, ebédet és uzsonnát már kiváltottuk. Viszonylag jó evő a gyermekem, aludni is szokott napközben 2x-3x, egyszerre olyan 1-2 óra hossza között. Négy fogacskája van és imádnivaló vidám kiskölyök!!!
2010. dec. 1. 14:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én Salgótarjánban szültem a kislányomat március 19-én. 49 cm és 2900 gramm volt. Most 72 cm és 9250 g. Szeret enni, már sokfélét eszik. Nappal általában 2X alszik, egyszer hosszabb ideig ez kb. 1,5-2 óra, másodszor csak kb fél óra. Éjszakát átalussza. 4 fogacskája van és most hátul dörgöli nagyon, doktornő szerint nemsokára kint van az is. Forgolódik, felül, stabilan ül (ezt már vagy 3 hónapja) most már elkezdett mászni, kapaszkodik, feláll, és kapaszkodva próbál lépegetni több kevesebb sikerrel. Folyamatosan beszél tyetye, atyatya és stb...:-))Minden kell neki, mindent enne, amit mi, pakol ezerrel állandóan. Nekem szopizik, reggel este csak anyatej, a délelőttöt utána átalussza, délben ebéd (valami főzelék, hússal, de már többször próbáltunk darabosabbat is azt is megeszi), délután vagy a megmaradt főzelék, vagy gyümölcs keksszel, vagy babapiskótával, este anyatej. És napközben többször szopizik is.
2010. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Március 31-én született a Kislányom 3600 grammal és 55 centivel Miskolcon.

Jelenleg 9100 gramm és hosszú is, de azt számszerűen nem tudom megmondani.

Szoptatni csak 3 hónapos koráig tudtam, azóta tápszeres.

A tízórait, ebédet már kiváltottuk, ma pedig azt tervezem, hogy az uzsonna helyett pépet kap.

Stabilan ül, és 2 hete kezdett csak el kúszni, de mára azt olyan szinten űzi, hogy nincs a lakásnak olyan pontja, ahol még nem járt volna. Most már próbálkozik a négykézlábazással, szerintem észre se veszem, és pikk-pakk mászni fog.

Fogak tekintetében jelenleg 2 van, de az egész felső rész meg van duzzadva, sőt lent is két oldalt. Mondta a doktornőnk, hogy fent tutti több fog neki jönni a két elsőnél.

Az éjszakáink -valószínű a fogzásnak köszönhetően- katasztrófák. Még pici korában sem aludt velem, mindig a kiságyában volt. Már egy hete csak üvölt, ha beteszem, és ha sikerül is álomba sírnia magát fél óra múlva megébred. Ezért egy hete már, hogy velem alszik, de szörnyen lestrapált vagyok így. Nem tudom magam kipihenni, egész éjszaka a bal oldalamon alszom, mert nem merek megfordulni, nehogy rádobjam a paplant, vagy esetlegesen ráfeküdjek. Nem tudom mikor lesz ez jobb, de tegnap éjfélkor még nem aludtunk, és nagyon kibuktam, sírtam.

A nappalok tűrhetőek, hol egy angyal, hol vígasztalhatatlanul nyűgös.

Aludni még minden étkezése között szokott, van mikor csak 20 percet, de ilyenkor az ebéd utáni alvása az kb. másfél óra.

Fürdeni 7-kor szokott, utána tápszer, majd kezdődik a rituálés altatás.

Gagyog, visítozik, kacag.............ezeket imádom.

Igazából ennyi jutott most eszembe. :-)

2010. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Március 10. én született a kislányom, pontosan 3720 grammal és 57 centivel!:-)

2 hónapja stabilan ül, 3 hete magától felállt és most már a bútorok mellett próbál lépegetni. Ő tápszeres baba és 76 centi, 10 és fél kiló. Foga nincs még, épp most bújik ki az első, már áttörte az ínyt. Nagyon kiegyensúlyozott, jó baba, soha nem volt hasfájós és a fogat sem vettük észre, nem viselte meg. Jól eszik, 4 hónapos korától hozzátáplálunk. Reggel és este eszik csak tápszert.Még nem volt beteg egyáltalán, még az oltásoktól sem lázasodott be. Nappal 2x alszik általában másfél, 2 órát. Az éjszakát 6 hetes korától átalussza, este 9-től reggel 8-ig alszik.

Nagyon jól vagyunk és én igazán élvezem az anyaságot!

2010. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2010. március 19-én született kislányom 51cm-el és 3400 súllyal. Most 70 cm és 8,5kg. Székesfehérváron születtünk.

Születése óta végig alussza az éjszakákat. Nappal 3- szor alszik. 1,5-2 órákat, de a 3. alvás már csak fél 3/4 óra. Fél éves kora óta van hozzátáplálva. 6 hós volt, mikor felállt egyedül, de már 4 hósan egyedül ült. Már nagyon ügyesen megy és sokszor már kapaszkodnia sem kell. Úgy tűnik Karácsonyra egyedül fog menni. A hetekben pedig elkezdett már értelmes szavakat is mondani. Illetve ismételi amit hall. Anya, mama, lámpa, szóval bármelyik szót, ami egyszerűbb.

2010. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes és szép súlyú babáitok vannak! Köszönöm a válaszokat! További márciusi babák anyukáit várom még ehhez a kérdéshez, remélem megoszjátok velünk babátok fejlődését.
2010. dec. 1. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!