Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol van 3-4 hónapos babátok,...

Hol van 3-4 hónapos babátok, ha épp nem alszik? Akkor is a kiságyban? Vagy bébihordóban, babakocsiban? Vagy a nagyágyon? És miket csinál már?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp olyan helyre tedd, ahol tud mozogni, mert a babakocsiban, ill. a hordozóban nem fejlődik a mozgása. Szóval nagyágyra, szőnyegre, ilyen helyekre tedd.
2010. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ikreim vannak. A kiságyban csak akkor voltak ha aludtak vagy ha mondjuk ki kellett mennem a postáshoz,wc-re stb. Így megszokták, hogy a kiságyban aludni kell. Azóta sincs gond az alvással.

Napközben főként a nappaliban voltak a szőnyegen. Hatalmas nappalink van és csak egy pici főzőfülke ahonnét rájuklátok, így főzés közben is figyelhettem őket.

Ennyi idősen még épphogy csak ide-oda forogtak. Főként egymást figyelték vagy a játékokat bámulták. Szerettek hason lenni. Olyan szőnyeget vettem nekik amin mindenféle figura van, az lekötötte őket.

2010. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

ölben, játszószőnyegen, nagyágyon, pihenőszékben... oldalra fordul, hasról hátra fordul, folyton mosolyog, nagy-nagy ritkán hangosan kacag, megfogja a játékokat.

Tiéd?

2010. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Enyém sokat van a nagyágyon, a földre nem merem tenni, mert félek, hogy vastag szőnyegen is felfázik, régi csládi házunk van és nem tökéletes a szigetelés sajnos.


Még nem forog, csak ha oldalt teszem le, ahhor a hátára fordul. Kapálózik kézzel-lábbal és állandóan mosolyog, ha a hasát puszilgatom, akkor hangosan rötyög :)

2010. dec. 1. 10:06
 5/17 A kérdező kommentje:

Ja, három és fél hónapos és sajnos utál hason lenni, csak éjjel szoktam átfordítani, ha jó mélyen alszik.


Nem baj, hogy még egyáltalán nem próbál forogni?

2010. dec. 1. 10:08
 6/17 anonim ***** válasza:
az én fiam 3,5 hónapos kora óta a szőnyegen él, mivel akkor már oda-vissza forgott, féltem, hogy leesik a nagyágyról. Onnantól nagyon felgyorsult a mozgásfejlődése.
2010. dec. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A lányom 4 hósan fordult oldalra, 5 hósan hátról hasra.

Mi vettünk egy nagy szivacsot 2*2 méteres, 8 cm vastag. Ilyenen tuti nem fázna meg. Főleg, ha veszel alá egy polifómot. Szivacsgyártónál vettük. kb. 6 e ft. Azon volt már ennyi idősen, most két éves, és még mindig használjuk, jó befektetés volt, most azon bukfencezik, játszik.

Valamit ki kell találnod, mert lassan le fog pottyanni az ágyról. A kiságy, hordozó pihenőszékből pedig már kinő.

2010. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Földön a játszószőnyegen, vagy a pihenőszékében, néha a kiságyában is eljátszik. Igaz, most már nagyobb (7 hós), de ez kezdettől így van, gyakorlatilag születése óta. A babakocsit itthon nem használjuk (csak utcára), bébihordót szintén (most már autósülésben van, de a bébihordót sem vettük ki soha az autóból). Nagyágyban kb 2 hónapos koráig volt alkalmanként, de csak ritkán, mert szeretem, ha ott van, ahol én. Így a hálóba csak néha raktam. 4 hós kora óta forog, nem is merném a földön meg a kiságyon kívül máshová rakni, mert azonnal letornázná magát.
2010. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Most 10 hónapos, de akkor hol a földön szőnyegen, hol a kiságyában, vagy az ágyunkon volt. De ha főztem akkor a hordozóban volt, de ha elaludt akkor bevittem az ágyába.

De ha vesztek járókát akár hálósat, akár fát, ott nem fázik fel és le sem esik.

Amúgy azt hallottam, hogy jobb nekik, ha a kiságyukat csak alvásra használjuk.

2010. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, az én lányom gyűlölt hason lenni, mondtam is a védőnőnek, hogy ez a gyerek soha nem fog hasra fordulni, hisz nincs mi motiválja, annyira utálja. Ennek ellenére mégis előbb hátról hasra fordult, és azóta szereti is.

Még valami: ne a szőnyegre tedd, arra én sem merném, pedig újépításűben lakunk, jó a szigetlés. Vastag szőnyegünk van, arra jön rá egy kis babaszőnyeg (ikra, 3000 ft, de jó vastag, és puha), erre egy pléd összehajtva, tetejére a játszószőnyeg (ami szintén elég vastag, és nagy, négyszögletű, kikában vettük). Így biztos nem fázik fel, és ha nagy lendülettel fordul, akkor nem üti be a fejecskéjét sem.

ja és ne aggódj, h még nem fordul, enyém szó szerint egyik pillanatról a másikra kezdett el, és hasról hátra meg csak mostanánban (7 hós).

2010. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!