Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adhatom neki a nurofent...

Meddig adhatom neki a nurofent? Tartsak egy kis szünetet?

Figyelt kérdés
Fogzásra adok neki minden este 2,5 ml-t, kb 1,5 hete ( 5,5 hónapos ) Nappal mindig jókedvű,nincs rá szükség,de éjszakára mintha ez használna. Nem segített sajnos a Dentinox, a Dologél és a Benuron sem! :-(((
2010. dec. 1. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Másfél hét után én már biztos tartanék szünetet!

Suspensio Anaestheticát irass fel a gyerekdokival és azzal kenegesd.

2010. dec. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvost, de én nem adnám tovább. Igazából mi lázra használtuk, "csak úgy" nem. Tudom, hogy szenved a kis fogától, nálunk is ez volt, de próbáltam éjjel picit itatni, dajkáltam és vigasztaltam. Nem hiszem, hogy jó lenne gyógyszerezni folyamatosan. Próbálj esetleg homeopátiás szereket, mondjuk Chamomillát.

Van aki a borostyánláncra esküszik, nekünk az sem vált be. Igazából tűrtük a szenvedést, sírást mindannyian. Nálunk is csak éjjel volt gond, úgyhogy rég nem aludtunk egy jót, de a Nurofen gyógyszer és előbb-utóbb megszokja és már az sm fog használni.

Csak akkor add neki, ha nagyon-nagyon szenved, de ne minden nap!

2010. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is felfüggeszteném, 1,5 azért elég sok.

Nálunk is voltak húzós esték, éjszakák, 6 foga van tehát még lesznek is, de én csak végszükség esetén adtam, eddig kb. 3-szor.

2010. dec. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pocinak és bélrendszernek biztos nem jó a huzamosabb időn át adott nurofen. Orvosi ellenőrzés nélkül max 3 napig adható a doboz szerint. Szerintem csak akkor kell nurofen, ha lázas is a fogzás miatt.
2010. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 napon túl én nem adok lázcsillapítót.Ezek a májat,vesét terhelik.Akkor inkább vegyél Viburcol kúpot,Dentinox oldatot....

A betegtájékoztatóból:

Ne lépje túl a javasolt adagot és

a 3 napos kezelési időtartamot.

2010. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!