Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszaszokhat az éjszakai...

Visszaszokhat az éjszakai evésre? Jó vagy rossz? Vagy inkább teázzon?

Figyelt kérdés
9 hós kislányom idáig teázott, de rengeteget megivott(fél-1 liter között), ma éjjfélkor már 3 dlnél tartott, így inkább csináltam 200 tápot, nekiadtam, és az utolsó cseppig megitta. Nem tudom most eldönteni, h éhes, vagy nem? Itassam, vagy etessem? TErmészetesen nem alussza át így az éjszakát(eddig még 1 éjszakát sem:( )sem. Ha esetleg 10-11 fele megetetem, talán jobban alszik? Segítsen aki esetleg járt hasonló cipőben vagy hasznos tanácsa van!
2010. nov. 29. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Én tuti nem adnék neki teát, arról nagyon nehéz leszoktatni, a lányom 14 hós koráig evett éjjel, és igen, éhes volt. Egyszer felkelt, evett, és aludtunk tovább. Persze akkor már nagyon untam, vártam a nyugodt éjszakákat, más gyereke már rég átaludta az éjszakákat.

De így utólag nem bántam meg.

Teát, vizet sosem adtam nei éjjel. Most két éves, arról sokkal nehezebb leszoktatni.

2010. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért ivott annyit, mert attól úgy érezte, tele a pocakja, és nem a szomjúság miatt. Napközben kell felvenniük a megfelelő mennyiségű tápanyagot, adj neki tartalmasabb vacsorát, lefekvéskor kicsit több tápszert, és megoldódik a probléma.
2010. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első. én adhattam bármit vacsira, akkor is kelt éjjel. sem a tartalmasabb, sem a több nem vált be. Nem is evett többet, belé nyomni meg nem lehetett.

Ilyeneket azok írnak, akik olyan szerencsés helyzetben vannak, hogy a babájuk már 5 hetesen átaludta az éjszakákat. De nem minden gyerek egyforma.

2010. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most 5-6x kelt éjjel egy hétig, ma adtam neki tápot, megitta és aludt 4 órát egyben, ilyen már nagyon régen nem volt!Szerintem éhes, pedig pl. tegnap volt tízórai, ebéd, utána megint főzelékezett, volt uzsonna, vacsorára főzelék és táp lefekvés előtt, közben kis vajas kenyérkockák, miegymás...ennyit én sem eszem!

9 hónapos szintén.

2010. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én eddig teáztatni próbáltam, abból éjszaka 2-3 decit ivott.
2010. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elso valaszadonak igaza van. Nem jo otlet a tea mert az ejszakai evest elhagyja idovel de ha megszokja a teat vagy vizet arrol nehez leszoktatni. Persze felre ne erts, nem azt mondom, hogy ha szomjas akkor hagyjuk szenvedni de nem jo otlet raszoktatni mert ha megebred egybol ezt fogja keresni meg akkor sem ha nem szomjas. Idovel elhagyja az evest es ha megebred majd automatikusan visszaaltatja magat de ha erre raszokik akkor nehezebben fog ez menni neki. Nekem ezt meg regen mondta a vedono. Tudom errol is megoszlanak a velemenyek de en nem adtam neki teat vagy vizet ejjel csak abba az esetbe ha mar tenleg nem aludt vissza mert szomjas volt (parszor elofordult).
2010. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiam két éves múlt, még soha nem adtam neki teát/viezt éjjel. Ha éhes, adj neki inni. MAjd kiderül, azért kel-e éjjel, hogy éhes. Ha igen, adj neki, mindkettőtöknek jobb lesz.
2010. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos,és ő is sokszor kel éjjel,eddig én is teát adtam neki attol vissza aludt..én is köszönöm a válaszokat akkor én is probálkozok tápszerrel ha ébred! :))

Ne haragudj kedves kérdező hogy nem válaszoltam! :))

2010. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 8 hónapos. Ha éjjel csak szomjas, pár korty után visszaalszik, de ha megiszik egyszerre 1 dl teát, és utána is sír vagy fél órán belül felébred, én csinálok neki tápszert. Tök fölösleges utána is még teáztatni, az csak tüneti kezelés, és átpisili a pelenkáját. Ha nem alszik vissza a baba, és sír, tuti hogy éhes!
2010. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!