Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan gondoskodjak a kisbabám...

Hogyan gondoskodjak a kisbabámról, ha megfáztam?

Figyelt kérdés
Még szoptatom, és úgy néz ki, megfáztam.Nagyon aggódom, mert én vagyok vele itthon, mindent én csinálok.Mire kell figyelni ilyenkor?Pl. szoptatás, ringatás stb. Szájmaszkom van itthon.Egyáltalán adhatok neki puszit, alhatok vele egy szobában? És mi lesz, ha szoptatás alatt tüsszentenem kell?Nagyon félek, nehogy elkapja.
2010. nov. 27. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

adhatsz neki puszit persze csak kevesebbet, együtt is aludhatsz vele. Persze kivédeni nem tudod lehet hogy elkapja. Ha tudsz párologtass citromfű olajat eukaliptusszal az fertőtleniti a levegőt. Ha gondolod felveheted a maszkot is. ha tüsszentened ekll tegyél szpoi alatt egy kendőt közel és abba.

jobbulást.

2010. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is megfáztam egyszer, amikor még szoptattam, még lázam is volt, szoptattam úgy is és nem kapta el tőlem a kicsi.
2010. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt javasolnám, hogy ne igazán puszilgasd ilyenkor, és a szájmaszkot szoptatáskor főleg érdemes feltenni. Tüsszenteni pedig -szoptatás alatt- sajna befelé érdemes, ez egyébként is vissza fog köszönni, de akkor ott lesz a zsepi. Gyakori kézmosás, sok c vitamin. És szoptasd csak nyugodtan igénye szerint , a legjobbat teszed az immunrendszere szempontjából!

2010. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az anyatejjel már kapja is az immunanyagot, az a legjobb, amit érte tehetsz!


Kiegészítés: ilyen pici babáknál nem szabad illóolajokat párologtatni még.

2010. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen? nem hallottam róla...miért?

(én párologtattam nem lett baja).

2010. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, próbálok majd vigyázni.Tesóm azt mondta, hogy az anyatej megvédi sok mindentől, remélem így van.Én se tudtam, hogy nem szabad illóolajat használni, minden este teszek levendulaolajból pár cseppet a párologtatóba.
2010. nov. 27. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!