Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl korai így a levegőztetés?

Nem túl korai így a levegőztetés?

Figyelt kérdés

Tegnap töltötte a 3. hetet a kicsi és már a kórházból való hazajövetelünk után pár nappal - védőnő tanácsára - levittük az udvarra sétálni, mert nagyon jó idő volt. így nekünk az ablakban állós, erkélyen levegőzős rész ki is maradt, egyből utcára mentünk kb. 15 percre. utána minden nap nem sikerült sétálni, de azért igyekszünk minél többször, de most meg hűvös lett és hóesés. az ismerősök azt mondják, ilyenkor nem jó kivinni a babát, max az erkélyre, mert nyirkos a levegő meg hideg és megfázik könnyen. a babánk viszont imád sétálni és jókat alszik a kocsi rázkódásától is.

"súlyosbítja" a dolgot, hogy 37. hétre született és elég kicsi súllyal. ti mit tennétek? kivinnétek ilyen időben is? ha igen, mennyi időre? amúgy szerintem ma tölti a 3 kilót a kicsi :-) szóval ennyire vagyunk picik :-)


2010. nov. 27. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem februári a babám.

És nekem azt mondta a védőnő,hogy ilyen hidegbe várjunk 2-3 hete még kivinénk.

Ugy hogy szerintem nyugodtan kivihete egy picit a friss levegőre jol felöltöztetve.

Jó Babázást:)

2010. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha jól felöltözteted szerintem kiviheted egy kicsit. Én kivittem semmi baja nem lett, és ő is kis súllyal született csak ő 39.hétre. 1 hónaposan volt 3100 gr.
2010. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a jó levegőtől még senkinek semmi baja nem lett:-) Ez tipikus magyar mentalitás hogy ne vigyük ki. Kiviheted gondolom jól be van öltöztetve, takargatva ha minden nap sétálsz vele 30 percet bőven elég.

Jót tesz neki a levegő főleg ha imádja pláne.

Az utcán nem fog könnyebben megfázni mint az erkélyen.

Jó sétálást!

2010. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szia!


Szerintem, ha jól bebugyolálod akkor többet használsz vele, mint ártasz. Nagy etetés után érdemes levinni (megvárva esetlegesen a kakit) , és lent szépen el is nyomja a levegő. Kb. 15-20 perc, de mégis lent voltatok. Ja, és ha nem vagy cumiellenes, akkor feltétlen kapjon azt is, mert akkor esélye sincs, hogy a száján át kapkodja a levegőt befelé.

2010. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok cumiellenes, de különösebben cumipárti sem. eddig kétszer pár percet volt a szájában, nem fogadja el, nem igazán nyugtatja meg.

el kéne szaladnunk a boltba, az kb. 10 perc oda, 10 perc vissza.

úgy van felöltöztetve, hogy a kocsijában van alatta takaró, felette takaró. bundazsákban van. van vastag sapija, valamint hosszúujjú body és rugi. kesztyű nins még, mert három számmal nagyobb a bundazsákja. ami kapucnis is.


39. hétre 3100 gramm? hát, mi sztem ennyik se lettünk volna. 38. hét előtt egy nappal 2490-nel bújt ki és most kb 3 kiló. ma lenne 41 hetes pocakban. :-)

2010. nov. 27. 14:40
 6/10 A kérdező kommentje:
amúgy nem jellemző, hogy a száján venne levegőt, sőt. pont az a bj, hog ya száját leinkább szorosan csukva tartja akkor is, mikor büfiznie kéne :-(((
2010. nov. 27. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem korai.


Mindkét gyerekemet vittem szülés után 1 héttel. Az egyik hideg márciusi, a másik tavaly decemberi születésű. Én nem tettem a teraszra őket, nem vittem az ablakhoz szellőztetéskor, nem szoktattam naponta 5 percenként, stb...

Makk egészségesek, nem betegesek. Ha más gyerek megfázik, napokig beteg, náthás, az én gyerekeim meg 1 napot bágyadtabbak, de se takony, se köhögés.

Levegőzzetek, az a legjobb immunerősítő! A levegő nem ellenség, ahogy a dokinénink is mondta annó!

2010. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan sétáljatok.Jól öltöztesd fel nem lesz semmi baja.Jó levegőzést!
2010. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is vitten ilyen szép időben sétálni a fiamat. Nem árt a levegő, jobban alszik. Vásárolni, ügyeket intézni meg kell valahogy, otthon nem hagyhatod, így vinni kell magaddal, legalább szokja a baba.:) Csak légkondis helyre ne vidd, mert az még nem túl jó az ilyen kicsi babáknak.
2010. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 hetes baba még nem tud a száján levegőt venni.

Én dél körül szoktam kivinni, akkor van a "legjobb" idő.

2010. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!