Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napja csökkent a tejem,...

Pár napja csökkent a tejem, estére kiegészítés kellene 5,5 hós lányomnak. Milyen tápszert javasoltok?

Figyelt kérdés
Kezdetektől fejem a tejet s üvegből etetek. 5,5 hós kislányomnak eddig elég volt, kb napi 700-800 ml-t evett. Pár napja esténként már csak kínlódás a fejés, kevesebb a tej. A gyümölcs kóstolgatását 2 hete kezdtük, de még annyit nem eszik ami kiváltana 1 étkezést. Estére kellene kiegészítésnek tápszer. Melyiket javasoljátok? Orvos a biztonság kedvéért 2 hónappal ezelőtt írt fel Beba HA Start pro-t, ahhoz van receptem, még nem váltottam ki. De van aki a DM-s tápszerre esküszik.
2010. nov. 27. 06:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Beba Strat HA-t adtam 5 hós koráig (elég korán kellett a kiegészítés), nagyon szerettem, végi maradtam a Bebánál, most már 15 hós és még mindig Bebát iszik, most már persze tejitalt. Én sosem próbáltam a DM-eseket, de ismerek olyanokat is és tényleg dicsérik.
2010. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a hummana 1essel kezdtük nekem nagyon szerette a kisfiam,6 hónapos kora után probáltuk a dm-est de nem izlett neki,meg a mi védőnőnk is azt mondta hogy az nem olyan jó minőségü.
2010. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor a DM-es kiesett, ha több embernek is van negatív tapasztalata. Most reggel olvasgattam a neten én is, más is írta róla hogy nem olyan korszerű.

Akkor vagy a receptes Beba marad, vagy a Milupa-s. Az a baj hogy most hétvégén orvos sincs hogy megkérdezném.

Meg van receptre rizspép, de az nem anyatej helyettesítő, azt se váltottam még ki.

2010. nov. 27. 08:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, Milupa helyett Humana. Rákérdezek a gyógyszertárban is.
2010. nov. 27. 08:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a tiéd, hogy idáig is tudtad csak anyatejjel táplálni. A fiam Milumilt iszik, először Ha-sat, most simát (11 hós). Egyszer vettem Mildibét, de sokkal rosszab, hiába az is Milupa.
2010. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm... Születésekor szopizott, de elhúzódó sárgaság miatt (2 hónapig sárga volt szegény) mérni kellett minden etetésnél a tejet, emiatt fejnem kellett orvosi javaslatra, ez ment 2 hónapon át, utána már nem kellett a cici neki. És így fejtem...naponta 5-6x. Fárasztó és macerás, de megéri mert mégiscsak anyatej. Most is van de ez a mennyiség már nem elég neki, így muszáj a kiegészítés estére. Ez van.
2010. nov. 27. 09:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2 hónappal ezelötti receptet lehet,nem fogadják el a gyógyszertárban.Általában 1 hónap a határidő a kiváltásra.Legalább is nálunk.

5,5 hónapos a fiam,Beba Ha 1-et iszik kiegészítésképpen,mert nekem sincs már elég tejem.Szereti.

Nem egy olcsó táp,de állítólag az egyik legjobb összetételű.Bár nem mindegyik baba szereti,meg van,hogy szorulást is okoz.Bár anyatejjel,és gyümivel,már nem hiszem,hogy fogna.

2010. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiam is elhúzódó sárgasággal született - Hellp szindróma miatt - és nekem is mérnem kellett, de nem a tejet külön, hanem a fiamat. Béreltünk mérleget, rátettem evés előtt-evés után és a különbözet volt az, amit evett. Téged nagyon félretájékoztatott a védőnő-orvos, aki ezt tanácsolta neked! Nem is értem, hogy mondhattak neked olyat, hogy ne szoptass, hanem fejd a tejet...

Most egyébként már nekem is hozzá kell táplálnom, Milupát eszik és nagyon szereti.

De javaslom neked azt is, hogy ne add fel a szoptatást, igyál sok teát, stb. mert a sok folyadék fokozza a termelést. És légy optimista, nem mondj le róla olyan könnyen!

2010. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!