Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy azok a babák,...

Igaz, hogy azok a babák, akiknek átmossák a könnycsatornájukat, nagy eséllyel szemüvegesek lesznek később?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom,születése óta váladékozik a szeme,de a védőnőnk azt mondta,hogy még inkább csepegtessünk a szemébe,mert nagyon brutális beavatkozás.Kamillateával is kezelem,de nem javul.Tudtok valami más megoldást?
2010. nov. 26. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok igazából megoldást. De a páromnak is kimosták kb 25 éve, olyan a szeme mint a sasé.
2010. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia,


sogornom kislanya 8 honapos, szuletese ota nagyon valadekozik a szeme, meg nem mostak at neki, de lehet, hogy ez lesz belole. de semmi ilyet nem mondtak neki!! ne aggodj!!


Agi

2010. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem engedném, mert nagyon fáj, nekem felnőtt fejjel csinálták :-(


a másik, hogy ez élettani dolog, mint a sárgaság is, idővel oldódik

mi 7 hónapig kinlódtunk, végül az occuloheel szemcsepp és az apis vált be(erre 6 éves kor van irva,de nekünk természet gyógyász adta)

ezt egy hétig használtuk, azóta semmi


A másik, hogy a szomszéd kislánynak 5* mosták át, és egy hónap múlva visszatért neki, tehát az átmosoás sem garancia, hogy javitani fog a helyzeten

2010. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat,ha valakinek volt hasonlóban része,kérem írja le a tapasztalatait!
2010. nov. 26. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisbabámnak három hete mosták át a könnycsatornáját, azóta nem váladékozik. Nem tudom, hogy fájt-e neki, mert amikor beengedtek hozzá nem sírt. Azóta nem váladékozik a szeme.

Nagyon remélem, hogy ez nem növeli az esélyét a szemüvegességnek.

2010. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 11 hónapos, szerdán megyünk megint harmadjára fogják átmosni sajnos. születése óta váladékozik, könnyezik. most kaptunk egy 4. féle szemcseppet, egy hétig kellett cseppenteni, amint abbahagytuk visszajött a könnyezés. ezért kell megismételni sajnos. Nektek még sok időtök van, javulhat, azt mondják egy éves korig jó ha megcsinálják, utána rosszabb lenne. mit még ajánlanak, a sterimar és az orrszívó használata, mert az orrüreg felől is tud tisztulni, valahogy összeköttetésben van a könnycsatornával. Meg masszírozni is kell a szemét, kb. olyan mozdulattal, mintha erőssen akarnád a csipát kiszedni belőle.

Ja, azt tudom, azt modták nekem, hogy a kamilla nem igazán jó, én is azzal mostam az elején.

2010. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnak már pár hetesen kezdett váladékozni, havonta jártunk szemorvoshoz, mindig csak megnézte, mondta, hogy próbáljuk nyomogatni, hogy tisztuljon. És vártuk, hogy majd rendbejöjjön. Szemcseppet kapott, de azt mondták csak akkor használjam, ha csúnya zöldes váladék van. Nyomkodni nem tudtam, mert nem engedte, de kb 9 hósan megszűnt magától ez a probléma. Sokáig szenvedtünk vele, de nem bántam, hogy nem mosták át neki.

A második babámnál ugyanez előjött, akkor viszont már hallottam más anyukáktól, hogy érdemes kipróbálni anyatejet cseppenteni a szemébe. Így is tettem, pár nap alatt elmúlt. Később még egyszer előjött, de ugyanúgy cseppentettem és elmúlt végleg.

Még annyi hogy szerintem a világon semmi összefüggés nincs az átmosás és a gyengénlátás között. Inkább genetika, hajlam kérdése.

2010. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A rövid vagy távollátás egész más okból jön létre, semmi köze ahhoz, hogy valaha átmossák-e a könnycsatornát. Emiatt nem kell aggódnod, ha sor kerül rá. De kérdezd meg nyugodtan a szemészt is.

Volt, aki írta, hogy felnőttként fájt neki. Tudtommal ez nem fájdalmas, bár biztos nem kellemes, de azért nem fáj.

2010. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kislányom születése után a szeme folyton váladékozott, nagyon rossz volt, a szemcseppek nem használtak! 2 x átmosták ,ami nem olyan drasztikus ahogy mondják, a legrosszabb neki az volt, hogy lefogták. (6 hetes volt) A probléma utána teljesen megszűnt, én nem bánom, hogy átmosták mert MEGGYÓGYÍTOTTÁK! Minek szenvedni hetekig mikor van rá megoldás ami 2x 3 percig kellemetlen???

Most 4 éves és a szeme jó, nem hinném, hogy szemüvegre lenne majd szüksége és azt sem hiszem, hogy összefüggés van a 2 között!

2010. nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekünk az anyatejes cseppentés sem használt!


Előző voltam!

2010. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!