Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltást...

Bárányhimlő elleni oltást beadatjátok a babátoknak? Mennyi idős koráig lehet beadatni?

Figyelt kérdés
Most lesz 18 hónapos,és felírta a doktornő.De ha lehetne várnánk vele jövő hónapig,most anyagilag sem állunk úgy,hogy ezt megvegyük.
2010. nov. 25. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor beadható, a lányom dokinénije azt javasolta, hogy akkor adassuk be, ha ovi alatt nem esik át rajta
2010. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is azt mondta a doktornéni, ha óvodában nem kapja meg, utána oltassuk be.


Nem hiszem, hogy a 18 hónapos korban az egy hónap eltérés gondot okozna.

2010. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltatom, kislán és 20 évig ad védettséget, ha utána terhesen elkapja, az nagy baj!
2010. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi sem oltattuk be, mert elkapja akkor is ha be van oltva. Nem is egy orvos mondta. Úgyhogy ez csak pénzlehúzás a szülőktől. Inkább kicsi korban essen át rajta, mint tizenvalahány évesen. Idősebb korban veszélyesebb is és sokkal több szenvedést okoz a gyerekeknek.
2010. nov. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Most ne haragudjatok, de nem vagytok tisztában az oltás "lényegével"! Ez nem arra van, hogy NE kapja el, hanem arra, hogy később ne legyenek szövődményei, mint pl. az övsömör, ami halálos is lehet! Anyunak kijött tavaly, és a himlőtől volt. Olvassatok utána, mert ezek szerint nem tájékoztatott megfelelően titeket az orvosotok!
2010. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én beadattam kislányomnak, 22 hónapos és bölcsis. Nem azért, hogy elkerüljük a betegséget, mert egyáltalán nem biztos, hogy az oltással 100%-ban megelőzhető. Hanem azért, hogy ha elkapja, akkor enyhébb lefolyású legyen, és elkerüljük a szövődményeket. Az orvosunk inkább ezért javasolta.
2010. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, a kérdésre nem válaszoltam teljesen. Bármikor beadható, nincs korhoz kötve, felnőttek is beadathatják, ha nem estek át rajta, főleg férfiaknak tanácsos, mert felnőtt korban sokkal veszélyesebb.
2010. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
én is godolkodtam rajta de a nem mellett döntöttem.vagyis az én gyermekorvosom azt mondja jobb átesni rajta gyermekkorban.hisz ahogy mondják felnött korban nagyon veszélyes,igaz a védöoltás valamivel enyhébb lefolyást igér felnöttkorra de én ugy gondolom annak idején mi is átestünk rajta a gyermekeink is legyenek túl még ovisan,aztán már nem lehet baj.
2010. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2010. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

08:57-es, ugyanezért oltattunk és ugyanezt mondta az orvosunk.


Azért az nagyon rossz, hogy van egy szülő aki a legjobbat akarja a gyermekének, de az orvosok is más-más véleményen vannak.

Sosem tudom jól tettem-e, hogy beadattam a nem kötelező védőoltásokat.

Szerintem így bizonytalanok a szülők is, és tényleg csak az orvos véleményében bízhatnak.

2010. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!