Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy nem bírja a...

Létezik, hogy nem bírja a pocija a tápszert (sem)?

Figyelt kérdés

Kislányom 10,5 hónaposan elválasztotta magát teljesen. (már csak reggel este szopizott). Bár én szerettem volna 1 éves koráig szoptatni, nem sikerült....

Igazából a reggeli ital okoz gondot. Próbáltuk a Nestlé folyékony tejpépet (folyékony enni-innivaló, vagy valami ilyen hülye neve van) az ízlett neki, de volt, hogy 2 órával később is böfizte vissza. A védőnő nem hagy békén, hogy adjak neki tápszert. Azt meg alig fogadja el. Ma reggel még ki sem vettem az etetőszékből, már folyt vissza a tápszer. Mit adhatnék neki reggel? Mit igyon? Lassan ott tartok, hogy kap kiflit :)

És egyébként mennyi tejes dolgot adtok babátoknak? Mert nálunk a reggeli meg a vacsi ilyen (az tejpép) aztán napi kétszer gyümölcs, és az ebéd a főzelék. (persze kap husit, babakekszet, kapott itthoni sütit, szóval szinte mindenből csipeget már). A védőnő szerint az egyik gyümölcs helyett tejes dolgot (puding, túrókrém, tejbegríz, meg ilyenek) kéne kapnia. Nekem ez soknak tűnik, lehet csak azért, mert mi sem eszünk ennyi tejes dolgot. Férjem meg azt mondja, inkább kapjon péksütit, sonkát. Én igyekszem a legjobbat adni a babámnak, de most egy picit elbizonytalanodtam, vajon mi is jó neki. Mert úgy tűnik, nem a tápszer......

Segítenétek?


2010. nov. 25. 08:24
 1/4 A kérdező kommentje:
A lényeg: most azért van az aggodalom, mert hogy nem szoptatok már, és most 2 hetente kell menni méretkezni. És volt 8440 gramm 72 cm, de a két hét után 8320 gramm lett, viszont nőtt 1 cm-t. Szóval, hogy veszített a súlyából....
2010. nov. 25. 08:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kisfiam 8 hónapos, sajnos már az elejétől tápszeres, mert nem indult be a tejem. 6 hónapos koráig nem volt gond a tápszerrel, de azóta folyékony formában nem igazán szereti (megissza, majd kihányja vagy meg sem eszi). Én úgy variálom az ételeit, hogy napi 3 "tejes" étkezése legyen. A tápszert főzelékébe csempészem bele, így semmi baja nincs vele. Csinálok neki gyümölcs turmixot, tejberizst, tejbegrízt (tej helyett a végén tápszert teszek bele). Nagyon szereti a túrókrémeket és a gyümölcsjoghurtot is (natúr joghurt v. túró + gyümölcs). Fiacskám sajnos a tápszerek ízével nincs kibékülve, de ha ételbe tesszem szívesen elfogyasztja. Inni vizet, csipkebogyó teát és gyümölcslevet szokott. Mi sem eszünk, iszunk ennyi tejet és tejterméket, mert nincs szükségünk ennyire de az apróságoknak még fontos.

2010. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ekkora babánál már fölösleges ennyiszer menni méretkőzni, csak idegesíti az anyát. Felesleges lenne erre a pár hónapra bevezetned a tápszert kivéve, ha allergiás a tejre, mert már nemsoká kostolgathatja azt is. A tápszerből próbálj tebegrízt vagy rizst főzni, kicsi kakaó,vanília cukor hozzáadásával. Az én babám nagyon imádta vacsira az efféle finomságokat.

Ha már van elég foga nyugodtan próbálkozhatsz kis sonkás katonákkal is. Hamar elröpül ez a pár hónap és a tápszert végleg el lehet felejteni.

2010. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!


Foga nincs :) (de nemsokára lesz, úgy néz ki)

Igazából azért is akartam 1 éves koráig szoptatni, hogy ne legyen ez a "mizéria" a tápszer, tehéntej mellett, ellen.....

Kis falatkákat így is kap, elnyammog rajta.

Igazából azért vagyok "mérges" mert én nem is aggódtam volna, meg nem csináltam volna belőle ekkora ügyet, de a védőnő bogarat ültetett a fülembe (egyébként aranyos meg bírom, de most....)

2010. nov. 25. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!