Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is van, hogy anyatejtől...

Másnál is van, hogy anyatejtől fáj a baba pocija és inkább tápszert eszik?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem igy potolnom kell tápszerrel. Tejemtől fáj a pocja, a tápszertől nem. Baj, ha inkább tápszert adok neki? Nem akarom hogy szenvedjen ha nem muszály.
2010. jan. 4. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Első perctől kellet nekünk is a pótlás, ha tejet kapott azt is lefejve, cumisüvegből kapta. Kb. két hét után azt vettem észre, hogy nem akarja enni az anyatejet, inkább a tápszert. A dokinő szerint előfordul, hogy jobban ízlik nekik.

Ha csak azért nem akarod adni neki a tejet, mert fáj a hasa tőle, akkor először figyelj oda mit eszel, ha azután sem javul a helyzet, hogy kiiktattál minden puffasztót vagy olyat, ami zavarhatja a gyomrát, akkor szólj a dokitoknak és majd ő eldönti hogyan tovább.

2010. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha odafigyelsz az étkezésedre nem lenne szabad,hogy fájjon ha csak tejet kap. persze vannak hasfájós babák, de ezért nem adni neki oda a szopni szerintem nem túl jó megoldás. Szoptassad csak amikor csak lehet. Tudom rossz amikor fáj a pici, de hidd el megéri a kínlódást. Kevesebbet lesz később beteg. Az én kisfiam is 3 hónapos koráig szenvedett és nekem is pótolni kellett. De eszmbe nem jutott,hogy ezért ne szoptassam.
2010. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Biztosan le leszek pontozva,de én sem szoptattam pontosan ez miatt,szinte már csak vizen éltem,de a kicsim hasa csak fájt.Ekkor át álltunk a tápszerre,onnantól kezdve megszünt a hasfájás,tegyem hozzá 15 hónapos a kislányom és még SOHA nem volt egy enyhe megfázása sem.-kop-kop-Semmivel nem rosszabbak már a mai tápszerek,mint az anyatej,de biztosan mindjárt érkeznek a szoptatós fanatikusok akik ezt megcáfolják,dönts belátásod szerint.
2010. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is a szoptatás híve vagyok és amikor csak tehetem mellre teszem. Akármit eszek mindentől fáj a hasa, ezért gondoltam, hogy ne szenvedjen. a tápszeres babák is ugyanolyan egészségesek és szépen fejlődnek. Szerdán megyünk orvoshoz és megkérdezem a dokit.
2010. jan. 4. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Nem vagyok fanatikus szoptatas-parti, de igenis, az anyatejnel nincs jobb. Ha nincs anyatej, jo a tapszer is, termeszetesen. Az anyatejben rengeteg az antitest, immunerosito, gondolom nem kell felsorolnom az osszes jo tulajdonsagat. A babadnak ugyanugy a tapszertol is fajhat a hasa, nincs eloirva, hogy ha tapot kap, nem fajhat a hasa. Csak emiatt fel ne add a szoptatast! Persze a te dogod, lehet, hogy mar nem akarod szoptatni, es ezzel "mented" fel magad de ez a te dolgod. En 8 honapon keresztul fejtem azert, hogy a babamnak lehessen anyatej, maskeppen nem volt meg egy evesre valo adag. Engem nagyon gyotort a lelkiismeretfurdalas meg akor, 8 hosan is, hogy feladtam a fejest, de akor mar ugy ereztem, igy is megkapta azt, amit mas gyermek sajnos nem kaphat meg. A hasfajas szinte minden babat erint, van amelyiket kevesbe, van amelyiket jobban, ma mar rengeteg keszitmenyt kitalaltak az enyhitesere. Hidd el, sokat veszel el a babadtol, ha megvonod tole az anyatejet.

Jo egeszseget es kitartast kivanok Neked!

2010. jan. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom magam felmenteni a szoptatás alól! A mai napig fejem naponta nagyon sokszor hogy legyen tejem! Az meg biztos hogy a tejtől fáj a hasa mert csak szopi után fáj, tápi után nem. Használunk rendszeresen hasfájás egyhitésére különböző szereket, de eddig már annyit megettünk, hogy azt sem hiszem el, hogy az a sok szer jot tesz neki, hiába kap anyatejet, ha mellette rengeteg infacolt, angolvizet stb.t itatok vele.
2010. jan. 5. 08:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Te tudod, de en nem adnam fel emiatt a szoptatast. Mennyi idos a baba? Hidd el, tul lesztek a hasfajos idoszakon is. Baratnom kisfia hihetetlenul hasfajos volt, nem segitett semmilyen szer, 2 honapig kapott anyatejet, aztan tapszert, attol is fajt a hasa, majd 3 honapo koraban egy hulye doki azt javasolta, kezdjek el a hozzataplalast. Akor elmult a hasfajas, szerintuk attol, hogy hozzataplaltak, de szerintem meg amugy is elmult volna, hisz ez a hasfajos idoszak kb 3 honapos korig tart. Szerintem legyen meg kicsi turelmed, aztan lehet majd banni fogod, hogy nem attal neki anyatejet. Gondolj bele, mostansag mennyi minden van a levegoben, az anyatejjel megveded a kicsit a betegsegektol, stb.

Kitartas!

2010. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!