Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés esetén is jár GYED? Több mint 4 év folyamatos munkaviszonnyal?

Figyelt kérdés
Csak határozott a szerződés, tehát minden évben megújítják. Ilyenkor is jár GYED?
2010. nov. 23. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
jár
2010. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Persze!
2010. nov. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Sőt 4 órás, vagy 6 órás munkaviszony esetén is jár:)

A lényeg a 365 biztosításban töltött nap (ez nem függ attól, hogy a szerződés határozott időre, vagy határozatlan időre szól), és hogy biztosított legyél igényléskor.

Ha ezek megvannak, akkor mindenképpen jár.

2010. nov. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én is így voltam, a Tgyás ideje alatt járt le a szerződésem. A gyed passzív jogon jár. Sőt végkielégítést is kell neked fizetniük, ill. ki kell fizetni az esetleg bent maradt szabadságodat. Én márciusban szültem, június 30-án járt le a szerződésem. 4 éve dolgoztam a munkahelyemen, minden évben meghosszabbítva a szerződésemet, mindig júni 30-ig és júli 1-től szólt a következő. Szóval minden jár neked is!!!
2010. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Határozott idő lejárta esetén nem jár végkielégítés.

Az tény, hogy a szerződés ilyen hosszabbítgatására a törvény nem ad lehetőséget, tehát ha elmész a munkaügyi bíróságra, akkor határozatlanná fogják nyilvánítani a munkaviszonyodat (mivel azt mondja az Mt., hogy határozatlannak minősül, ha jogtalanul határozott a szerződés), és akkor meg sem tudják szüntetni, amíg otthon vagy a babával.

2010. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ja, aki a 8:55-öst írta, gondolom, azért kapott végkielégítés címen pénzt, mert a munkáltatója tisztában volt vele, hogy jogtalanul szünteti meg a munkaviszonyát, és nem akart bajt hozni a saját fejére. Vagy, ha nem tudott róla, akkor meg szimplán "jó fej".
2010. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
8.55-ös vagyok meg kell nézni a törvényt határozott szerződés esetén is jár a végkielégítés. Meg kell nézni a munka törvénykönyvét. Három év után egyhavi, öt év után két havi stb. Beírod a google-ba kiadja. Egyébként egy központi általános iskolában dolgoztam, nem vállalkozónál, az államkincstár számfejtett. Úgy gondolom ők tudják, hogy mi jár és mi nem. Én megkaptam egy havi béremet és a szabadságomat is kifizették. Jobb ennek utánanézni, én is ezt tettem, valamint a személyzetis is szólt.
2010. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
És még annyit, hogy nem jogtalanul szüntette meg a szerződésemet, hiszen a szerződésem júni 30-ig szólt, tehát nem tovább.
2010. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

"1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról

37. § (1) Végkielégítés illeti meg a közalkalmazottat, ha közalkalmazotti jogviszonya

a) felmentés,

b) rendkívüli lemondás,

c) a munkáltató jogutód nélküli megszűnése következtében vagy

d) a (3) bekezdés szerint szűnik meg.


(3) Ha a közalkalmazottal ugyanazon munkáltató legalább két alkalommal határozott időre szóló közalkalmazotti jogviszonyt létesít, és a korábbi közalkalmazotti jogviszony megszűnése, valamint az újabb közalkalmazotti jogviszony létesítésének időpontja között hat hónapnál hosszabb idő nem telt el, a közalkalmazott végkielégítésre jogosult, feltéve, hogy közalkalmazotti jogviszonya a 27. § (2) bekezdés szerinti eljárásban, a 30. § (1) bekezdés a) vagy b) pontjában foglalt okok alapján kerül megszüntetésre, vagy a 25. § (1) bekezdés a) pontja szerint szűnik meg. Kettőnél több határozott idejű közalkalmazotti jogviszony esetén a hat hónapnál hosszabb megszakítás előtt fennállt jogviszonyok időtartamát nem lehet figyelembe venni. A végkielégítésre való jogosultság megállapításakor a (6) bekezdést kell alkalmazni azzal, hogy az e bekezdés szerinti jogcímen megszűnt vagy megszüntetett határozott idejű jogviszonyok időtartamát kell összeszámítani. Ha az első mondatban szereplő okokra alapított megszüntetés vagy megszűnés alapján a közalkalmazott végkielégítésre vált jogosulttá, az azonos felek közötti újabb határozott idejű kinevezés esetén a végkielégítésre való jogosultság megállapításakor figyelmen kívül kell hagyni azon közalkalmazotti jogviszonyok időtartamát, amelyekre tekintettel a korábbi végkielégítés kifizetése megtörtént.


(4) A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a közalkalmazott a (6) bekezdésben meghatározott időtartamú közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezzen. A közalkalmazott végkielégítésre való jogosultságának megállapításánál - az áthelyezést kivéve - nem lehet beszámítani a korábbi közalkalmazotti jogviszonyban töltött időt. A végkielégítésre való jogosultság szempontjából emellett figyelmen kívül kell hagyni a 22. § (8) bekezdés b) és c) pontjában meghatározott időtartamot is, kivéve a közeli hozzátartozó, valamint a tizennégy éven aluli gyermek gondozása, ápolása céljából, továbbá a tizenkét éven aluli gyermek betegsége esetén az otthoni ápolás érdekében igénybe vett fizetés nélküli szabadság időtartamát.

(5) A végkielégítésre való jogosultság megállapításánál figyelembe kell venni

a) jogutódlás esetén a jogelődnél,

b) a munkáltató egészének vagy egy részének átadása esetén az átadó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban töltött időt is [Mt. 86/C. § (5) bekezdés, 25/B. § (6) bekezdés].

(6) A közalkalmazott végkielégítésének mértéke, ha a közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő legalább


a) három év: egy havi,


b) öt év: két havi,


c) nyolc év: három havi,


d) tíz év: négy havi,


e) tizenhárom év: öt havi,


f) tizenhat év: hat havi,


g) húsz év: nyolc havi


átlagkeresetének megfelelő összeg."

link:

[link]

2010. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Köszi, most már ezt is tudom! :)

Nem ismerem egyébként a közalkalmazottakra vonatkozó jogszabályokat, én a versenyszférában voltam munkáltatói jogkör gyakorlója. Ezért is utaltam a Munka Törvénykönyvére.

2010. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!