Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta babáztok, nektek is...

Amióta babáztok, nektek is eltűntek a barátok/ismerősök?

Figyelt kérdés

Elég bulizós, nagy társasági életet élő voltam, aztán hirtelen jött minden, terhes lettem, még szülés előtt férjhez mentem a kedvesemhez és jött a baba. Már terhesség alatt elmaradoztak sokan, akik annak idején hiányoltak, ha már 1 hétig nem láttak. 28 évesen nem hiszem, hogy korán vállaltam babát, sőt... Igaz, hogy nem volt tervbe véve, de mi nagyon boldogak vagyunk, hogy így történt.

Viszont nagyon fáj, hogy így eltűntek sokan mellőlem, mintha a gyerekvállalással a barátság is megszűnt volna.

Anyukám mondta, hogy majd jönnek újak, nagyobb lesz a baba, úgyis összehaverkodom majd korombeli anyukákkal.

Mégis olyan egyedül érzem sokszor magam és ez nagyon fura ilyen pörgős élet után.


2010. nov. 23. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A pörgés nekem is hiányzik, de nekem a barátaim megmaradtak. Most, hogy már nagyobb a fiam, itt is hagyom az apjával, miután elaludt, és megyek a csajokkal, legalább havonta-kéthavonta egyszer:)

Persze a régi hajnalig tartó ereszd el a hajamat buliknak vége, mert nem bírom, de szerencsére minden barát megmaradt.

Elhiszem, hogy rossz, de hidd el találsz majd olyan barátokat, akik megérdemlik, hogy a barátjuk légy. Ők nem érdemelték meg.

2010. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is elmaradoztak, akár én is írhattam volna ezt a kérdést.

Nekem nagyon rosszul esik, hogyha én nem keresem őket akkor nem keresnek, hívnak vagy írnak. A legjobb barátnőm, akivel több éve nagy barátságban voltunk, 2x jött el megnézni a babámat, az én unszolásomra és már több, mint egy hónapja beszéltem vele, én hívtam fel. De bízom abban, hogy lesznek új barátok.

2010. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szegénykém:( akkor nem is voltak igazi barátaid. Nekem mind megmaradt, annyira szeretem öket! Terhesség alatt is jöttek látogatni, mindig felpakolva, hogy hozzanak valami kis meglepit, aztán most szülés után is jönnek babázni. Imádják a picilányom, ruhácskákat is kapott a csajoktól, meg játékokat:) heti 1x elmegyek én is szórakozni velük 2-3 órára. És kellemeset csalódtam bennük, hogy még így is kitartanak mellettem, hogy már nem bulizok mindennap, mint régen.

Szerintem jobb is ha elfelejted az eddigi barátaidat, az "újak" biztos jobban fognak szeretni! Szóval ne bánkódj, nem érdemlik meg.

22/L

2010. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem maradoztak el, mert mindenkinél szinte egy időben jött a baba. Szerencsére. Akinél meg még nem jön, az meg a közeljövőben tervezi, így velük is megmaradt a kapcsolat.

Nincs olyan ismerősöd, aki eddig nem volt barát, akinek szintén van gyerkőce? Vele össze lehetne járni. És az elmaradozott barátokat te is keresheted, ha nem is ereszd el a hajam buliban, de egy csajos beszélgetésre egy kávézóban, vagy koktélok közt. Mi majd most tervezünk menni a Wörösmarty térre forralt borozni és tökipompost enni gyerkőc és apák nélkül!!

2010. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 25 évesen szültem, előtte én is rengeteget buliztam. Úgy vagyok vele, hogy aki elmaradozott, azért nem kár, nem igaz barát, csak haver volt. Aki pedig jó barát, az pedig megmaradt. Igaz, már nem tudunk annyiszor talizni, mint régen, és nem is az"ereszd el a hajam"megy, de én nagyon boldog vagyok így is! Imádom a kisfiam, de persze néha hiányzik a pörgés...
2010. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én többet talizok bnőmékkel mióta baba van :) jönnek midníg pasizni :) én is elég pörgős életet éltem buli buli hátán, éjszakázás... hasonló cipő nekem is, nem tervezett baba, férj... de nekem szerencsém van a bnőkkel :)
2010. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ki a kérdést... Sajnos nekem is voltak olyan "barátnőim" akik már a terhesség alatt elmaradoztak, aztán olyanok is, akik látszólag velem izgulták végig a terhességet, de miután megszültem azóta felém sem néztek, még a kisfiamra sem voltak kiváncsiak. Aminek viszont örülök,hogy van két igazi barátnőm, akikkel ugyan olyan szoros maradt a barátságunk mint előtte. Ráadásul a terhességem alatt is szereztem két új barátnőt,akikkel együtt jártunk kismamaklubba és azóta is rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, összejárunk. Tudom,hogy egyelőre rossz érzés, de tényleg igaza van anyukádnak,biztosan találsz majd magadnak újabb barátnőket,hozzám hasonlóan.
2010. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást is.

Olyan nehéz sokszor megérteni az embereket. Nem fogom senkire ráerőltetni a társaságom, úgy látszik, nekik már nincs szükségük rám babával, valószínűleg így már nem vagyok olyan jó fej mint régen... :)

2010. nov. 23. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem vagy egyedül a "problémáddal",én ugyanebben a szituban vagyok. Igaz,én nem voltam bulizós,nem szerettem sehova járni,otthon ülős voltam,nekem az volt a biztonság. Persze voltam azért néha "buliba",és bizony nekem is csak "haverok" "jutottak". Aztán meglett gyönyörű Gyermekem,és senki még a tájunkra se néz,sőt,volt aki már az esküvőnkre sem jött el,aki hivatalos volt...Na ennyit a barátokról.100-ból 2vel tartom a kapcsolatot,és nekem bőven elég.

Igen,nagyon rosszul esik,hogy meg sem kérdezik tőlünk,hogy vagyunk,stb.. Eleinte én írogattam,hívogattam Őket,de aztán beláttam felesleges...Ilyenek az emberek sajnos,és tisztelet a kivételnek! Nem tudom miért "baj" az,hogy valaki vállal Gyermeket,és utána le se ...nak...

Ez van. De sebaj, Gyermekemnél semmi nem lehet boldogabb az életemben,és férjemen kívül. :)

2010. nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam is az a helyzet, hogy mióta baba van, azóta többször jön a barátnőm,de a többiek is megmaradtak szerencsére, bár összefutni ritkán tudunk, de szinte minden nap beszélünk.
2010. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!