Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem vallásos, az hogyan...

Aki nem vallásos, az hogyan oldotta meg a "keresztszülő" választást?

Figyelt kérdés

Hogyan ünnepeltetek? Névadó...vagy csak egy ebéd?

...a barátnőmnél pl.csak"rámondták",hogy te vagy a keresztanya...de még egy ebéd se volt...ennél azért többet szeretnék...

adjatok ötleteket! Köszönöm!


2010. nov. 23. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem szokásom templomba járni, de hiszek Istenben, hiszek a vallás elveiben. A férjem és én is reformátusok vagyunk. Mi mind a két gyermekünket templomban megkereszteltettük és utána tartottunk egy ebédet.
2010. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is van egy "keresztanyja", de nem volt semmi buli.Csinálhatsz egy névadó ünnepséget és azt hívsz meg akit akarsz és úgy ünnepled ahogy jólesik.Én is megtettem volna, de a körülményeink miatt nem lehetett:(
2010. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
felőlem akár "pogány" is lehetne a gyerekem, de a rokonság meglincselt volna, ha kimarad a keresztelő. Úgyhogy megvolt, a templomi szertartás a legkevesebb, kb. 20 perc alatt lezajlott. jó fej papot kell kifogni, aki azt nézi, ismét egy potenciális bárányka, nem azt ellenőrizgeti, hogy a keresztszülő jár-e templomba minden vasárnap. utána volt ebéd vendéglőben, és sütizés-iddogálás a szülői háznál. A babánk nagyszülei, nagynénik és párjaik, dédszülők voltak jelen. Jó volt összehozni ezt a társaságot, úgyis csak az esküvőnkön találkozott a két rokonság.
2010. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A keresztelés a vallás egyik része. Akkor van keresztszülő, ha megvolt a keresztelő. Ha nem vagy vallásos és nincs keresztelő, értelem szerűen nincs keresztszülő. Csinálj egy névadód, úgy ahogy Te szeretnéd és névadója lesz a gyereknek. Mondjuk az szerintem nem olyan igazi, de ezt természetesen mindenki saját belátása szerint dönti el.
2010. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi sem szoktunk templomba járni,de a keresztelés az kivétel.Ezt nem tudod megúszni.Nálunk a keresztszülőknek a nagyszülőknek volt egy ebéd nálunk otthon és ennyi.
2010. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom megúszi a keresztelést,csak mi a férjemmel nem vagyunk megkeresztelve,így azt gondolom,hogy a babánkat se keresztelik meg...
2010. nov. 23. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát olyan papot kell keresni aki megkereszteli a babót anélkül,hogy belekötne abba,hogy ti miért nem vagytok megkeresztelve(református papok azok nem fújják föl ennyire a dolgot,a katolikushoz ha bemész az első kérdése az,hogy eddig életedbe fizettél-e egyházadót??NEEM????Akkor itt a csekk és majd utánna beszélünk)

Szóval nekünk pont jövőhétvégén lesz a keresztelőnk(6 hós a kisfiam)és nállunk Apa református én meg pogány!A pap nem volt fennakadva ezen,persze azért megkérdezte nem-e akarok én is megkeresztelkedni de nem parázott semmin,így is úgy is megkereszteli a fiam!Ja és barátok lesznek a keresztszülők ahol a csaj szintén pogány!Ennyi!Pap kérdése az egész!

2010. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ő tiszta lappal indul, általában nem számít, hogy ti meg vagytok-e keresztelve, vagy sem.

leglábbis nálunk így volt, örömmel vették, hogy a kicsi meg lett keresztelve, a keresztszülők viszotn keresztények voltak.

:-)

2010. nov. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!