Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3310gr-al született,...

Kislányom 3310gr-al született, most 4960gr,4 hónapos. Van itt olyan anyuka, akinek szintén pici a babája? Aggódom.

Figyelt kérdés
szépen fejlődik, forog, figyel, gügyög,de enni nem óhajt sokat, alig 400gr-ot hízott ebben a hónapban, naponta 6X eszik kb. 100-160gr-ot, változóan. a gyerekorvosom a sinlacot javasolta, hogy adjak neki. nem vagyok benne biztos, hogy szükséges, hiszen azt mondják az anyatejnél jobb nincs 6hós koráig. örülnék egy-két bajtársnak, mert úgy érzem , hogy minden rendben a babámmal, de lassan kezdenek elbizonytalanítani.
2010. nov. 21. 22:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nyilván tudom, hogy mennyit kell híznia, tudom, hogy ez alatt teljesít, ezért aggódom... Azért köszi, hogy leírtad, de ez mondjuk nem nyugtatott meg.
2010. nov. 22. 14:52
 12/13 anonim ***** válasza:

A féléves kori duplázás egy átlag, tehát vannak bőven felette és alatta lévő babák. Pl. ismerősöm tápszeres babája 3. hónapra duplázta meg a 3,5 kg körüli születési súlyát. Szóval a másik oldalon vannak olyanok is, akik nem fogják elérni 6 hónaposan a dupla súlyt.

Ha van tejcsi bőven, ő tudja, mennyi kell neki.

Már írtam korábban, az én kislányom sem duplázott, a doktornőnk ijesztgetett, vaskészítményt adott neki, amivel csakis hasfájást értünk el. 1 évesen 8kg-os volt, vmivel több, mint a születési duplája. Annyira túl van misztifikálva ez a súlykérdés. Ha kiegyensúlyozott, szépen fejlődik, nem hiszem, hogy nagy gond lenne.

2010. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem picit picike, de nem hinném, hogy ez gond lenne, szimplán vannak kisebb és nagyobb babucik.

A másik oldal is él- van aki 4hósan meg 8-9kg. Így jön ki az átlag.

Nálam a fiuk 3hós korukra mindketten 6kg-osak voltak, 2hósan voltak 5kg-osak. Ők olyan átlagosak voltak mindig, se nem kicsik, se nem nagyok.

Ha az értelme jól fejlődik, akkor nincs miért aggódni, ő ilyen picike akar lenni és kész!

:-)

2010. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!