Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3310gr-al született,...

Kislányom 3310gr-al született, most 4960gr,4 hónapos. Van itt olyan anyuka, akinek szintén pici a babája? Aggódom.

Figyelt kérdés
szépen fejlődik, forog, figyel, gügyög,de enni nem óhajt sokat, alig 400gr-ot hízott ebben a hónapban, naponta 6X eszik kb. 100-160gr-ot, változóan. a gyerekorvosom a sinlacot javasolta, hogy adjak neki. nem vagyok benne biztos, hogy szükséges, hiszen azt mondják az anyatejnél jobb nincs 6hós koráig. örülnék egy-két bajtársnak, mert úgy érzem , hogy minden rendben a babámmal, de lassan kezdenek elbizonytalanítani.
2010. nov. 21. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

piciiii? NAGY! :))

mi anyatejesek voltunk 6 hónapos koráig, 3 kg-al született és 6 hónapos korára lett 6 kg. a mi orvosunk nem aggódott, én sem és minden rendben, most már 2 éves, 12,5 kg-os nagyfiú :))

2010. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben járok. A lányom nagy súllyal született, 3800 gr-mal, de még most is csak 6800 gr, 7 hónaposan. Én egy hete kezdtem el adni neki tápszert (Milupa Milumil 2). Az orvos nem mondott ilyesmit, magamtól gondoltam erre, miután az elmúlt két hónapban csak havi 100-100 gr-ot hízott. Keveselltem. És a súlyduplázás is mesze elmaradt féléves korára. Amióta adom a tápszert, máris hízott 100 gr-ot! A szopizás nálunk mitóa megszületett, úgy működik, hogy egyszerre 5 percen át szopizik, és ébredés után mindig kéri a cicit, meg elalvás előtt is, szóval egy 2,5 órás ébrenlét alatt 2x 5 percet szopizik. Nálunk már megy a hozzátáplálás szeptember óta, eleinte egy kis gyümölcslé, mostmár tejpép, főzelék és tápszer is. Beszéld meg a védőnőddel vagy az orvosoddal, mennyire tanácsos a tápszert ilyen fiatal korban elkezdeni. nekem mindig azt mondja a védőnőm, hogy az alkata ilyen a lányomnak, azért nem hízik jobban. Csak kicsit azért bizonytalanít el, mert a másik lányom ennyi idős korában már 2,5 kg-mal volt nehezebb.
2010. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi kedves első válaszoló, megnyugodtam. :) Én nem hiszem,hogy hízlalnom kéne úgymond bármivel is a lányomat, szerintem az anyatejnél nincs jobb neki. nem azért nem hízik, mert nincs tej, egyszerűen az étvágya sem nagy:( néha nagyon elkeserít... A fiam 2 hósan 5900 gr volt, és ugyanazt kapta. Igen ez is idegesít, de az étvágya is más volt, mint a lánynak.
2010. nov. 21. 23:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom 3600g-mal született és 4 hónaposan 5080 g volt csak. Félévesen érte el a 6 kg-ot. A védőnőm nem győzött nyugtatni, hogy nem kell minden héten 200grammokat híznia, sőt még volt egy olyan hét is, amikor szinte semmit nem hízott. Viszont sosem volt jele annak, hogy éhezne, mindig kiegyensúlyozott volt, sok kakis pisis pelussal, és éjszakai 9-10 órás alvásokkal. Folyamatosan aggódtam én is, de csak 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és addig csak szopizott. Most elmúlt másfél éves, viszonylag sokat eszik, és még mindig nincs 11 kg sem. Ilyen az alkata. Örülök, hogy nem kezdtem el tápszerezni, csak azért, hogy többet hízzon, és 13 hónapos koráig szépen szopizott, akkor ő maga hagyta el.

Ha úgy érzed, minden rendben a babáddal, ne nyugtalankodj. Ha pedig mégis tápszeres kiegészítés kéne később, attól semmivel sem leszel rosszabb anya!

2010. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt most hirtelen meg nem mondom neked hogy mennyi volt ennyi idősen a fiam (amúgy ő kis súllyal született),de nekem sem eszik valami fényesen.Képzelheted ha 1 évesen 7400 gr.Hiába tömném nem eszik rendesen.Reggelinél is pl. eszik pár falatot velünk és kész vége neki elég volt.Szóval az ilyen kevés étkezése miatt azt sem tudom tartani hogy napi 5-ször etessem mert mindig dugok valamit a szájába hogy ne legyen üres a gyomra.Voltunk vérvételen is de minden ok.Szerintem a mi testalkatunkat örökölte mert hát nem vagyunk egy óriás emberek.

Ja még annyit hogy mínusz 1 kg. a kórházi bentléte alatt úgyhogy most lenne majdnem 8.5 kg.

2010. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

biztos van arról valamilyen statisztika, hogy milyen súly a normális a különböző korú babáknál.

ha azt megüti, akkor ne erőltesd a tápszert szerintem.

2010. nov. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen súlyú volt ennyi idősen. Szopizott, ő evett is rendesen, de nem nagyon hízott, rengeteget kakilt! Engem zavart hogy kis vékonyka!

Bevezettem neki 4 hónaposan a délutáni tejpépet, ugyan úgy szopizott, csak a délután kapott 1 adag tejpépet, meg is indult a súlya, majd 5 hónaposan délelőtt gyümölcs, 6 hónaposan délben főzelék, na utánna behozta a többieket, sőt most 21 hónapos, 90 cm, 13 kg, nagyon kis csinos csaj:)

2010. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kakis pelusa ritkán van, de a fiam is ilyen volt. Attól függetlenül ha tápszert adok se hiszem,hogy enne, mivel tej is van bőven, és már így is üvegből kapja. Szóval zavar ez a kakis pelus téma is, de azt mondják anyatejeseknél van ilyen.
2010. nov. 22. 10:54
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is kevés amit hízott, és ezt nem rosszindulatból, vagy azért írom, hogy aggódj! De azt mondják, hogy havi 600 gramm hízásnak lennie kell, sőt az első három hónapban 1kg-t is híznak a babák (mármint 1-1-1) és utána lassul amikor megduplázzák a születésit. És tényleg az a gyakoribb,hogy féléves koruktól hamarabb dupláznak.

DE! Ha jókedvű, figyelmes, és te úgy érzed,hogy nincs semmi baj vele, akkor hallgass a megérzéseidre,biztos rendben van, mert látatlanban nehéz megmondani az ilyesmit, én a "hivatalos" álláspontot írtam le,és tnyéleg nem azért,hogy dühítselek, vagy hasonló! :)

2010. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha bőven van tejed, a Babád szépen fejlődik, jókedélyű, kiegyensúlyozott, szerintem vétek lenne bármi mással "hízlalni", mint anyatejjel! Nem kell annyira szigorúan venni a súlyfejlődési előírásokat, minden baba más! Ráadásul a Te Picidet még csak kifejezetten kicsinek sem mondanám! Örülj, hogy van bőven anyatej, a Baba egészséges, vidám, nem kell ennél több!

2010. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!