Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kapta el gyermek...

Mennyi idősen kapta el gyermeked először valamelyik hasmenős-hányós vírust?

Figyelt kérdés
A nagyobbik most kezdi nemsokára az ovit. Úgy félek, hogy hazahozza a picinek a nyavajákat. Még ő sem hányt, és ettől a fajta betegségtől annyir féltem őt is és a picit is. Annyi rosszat hallottam már, nem szeretném hogy kórházba kerüljenek. De az ovi meg már muszáj lesz.
2010. nov. 20. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos volt a kislányom, előtte egy héttel kapta meg az első rota elleni védőoltást...és mégis beszedte. Nem tudok jókat mesélni, borzalmas volt. Magas láz, semmi sem maradt meg benne. Az éjszaka közepén rohantunk vele az 50 km-re lévő kórház fertőző osztályára, félelmetes körülmények közé, 8 ágyas szoba, anyukának széken "alvás"... Infúzió és imádkozás. Harcos a lányom, szerencsére ügyesen átvészelte:)

Azért előre aggódni nem kell szerintem. Be van oltva a kicsi? Mennyi idős?

2010. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kicsi, 11 éves a nagy, és most volt először hányós vírusos móka főszereplője.
2010. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ertheto, hogy aggodsz de szerintem nem kell remkepeket latnod, nekem a fiam 5 eves es o is szedett ossze hasonlokat, sot a bolcsiben meg a szalmonellat is a tojas leves altal ami egy hetes korhazba torkollott, es meg en is elkaptam de elunk:) nem kell tulparazni szerintem idoben orvoshoz vinni ha van valami es egy kettore megnolnek.
2010. nov. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 éves volt. Aztán 4.

Ne féltsd, nem kell megijedni. Egyrészt nálunk a nagyobbal kórházba kerültünk mindkétszer kiszáradással. A kicsinek sosem volt baja. Az első alkalommal, ami ROTA volt, a picinek mégcsak hasmenése sem volt. A msáodik nem tudom mi volt, talán calici, az rettenetes volt, mi is elkaptuk, ott az volt, hogy 3 napig hánytunk, a semmit és jártunk folyamatosan vécére, párom mondta most megtudtuk milyen lenne a fenekünkön pisilni. (mondjuk nálam ez addig tartott, amíg be nem kerültünk kórház fertőző osztályára, ahol írd és mond 2010-ben 1 azaz 1 darab közös vécé van a folyosó végén, mosdó nélkül) 4 napig nem kellett, még pisilnem se.

Mi betartottuk az utasítást: hányás esetén 1 órán keresztül ne igyunk-együnk, aztán kortyonként növeljük a mennyiséget. (lehet nem pontos, de a lényeg ez)A pici módszere (1 éves volt)hányt, verte a csapot vizért, mit tettem töltöttem neki 1 pohárral, kihányta, víz, hányás, víz, hányás- ment fél délután. Estére semmi, de szó szerint értsd semmi baja nem volt. Mi a fejünket nem tudtuk felemelni (nagyobb gyerek, párom, én, nagyszülők) az 1 éves ott ugrált a fejünkön. Én azt mondom ő tette jól kihánytatta magát, kiürültek belőle a vírusok. Úgyhogy egyet megfogadtam, hányás-hasmenés esetén hadd szóljon, se székletfogó, se hányáscsillapító.

A másik pedig az itatás, sima víz nem jó, mert nem tudnak felszívódni belőle az ásványi anyagok. Főztem cukorszirupot (nagyon fontos, hogy szirup legyen)és beleraktam teába. Először kortyolt ebből az édes lötyiből és utána ásvány vizet, a legmagasabb ásványi anyag tartalmút és nem lett semmi baja.

Egyébként pedig nem is biztos, hogy bármit haza fog hurcolni az oviból.

2010. nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fél évesen kapta el az egész család, de a kicsit viselte meg legkevésbé. Hányt, aztán nevetett. :)

Mi, a szülők sokkal jobban kivoltunk, szükségünk volt nagyszülői segítségre, mert nem volt erőnk semmire. :S

2010. nov. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!