Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Rá lehet fogni" a fogzásra,...

"Rá lehet fogni" a fogzásra, hogy 13 hónapos kisfiam viselkedése pár napja nagyon szélsőséges? A hosszú magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Pár napja elég nyűgös, de ma volt a csúcspont!Egyedül a kajáért képes hisztizni,egyébként egy jókedélyű,kiegyensúlyozott baba és maximálisan jól viselkedik.Ma evés közben iszonyú hisztibe kezdett,először úgy tűnt az a baja,hogy ő egyedül akar enni,hát odaadtam a kanalat.Folytatta a hisztit ugyanúgy.Meguntam, elvettem tőle és etettem én.Hát ez sem volt jó.Gondoltam lehet elég volt,elvittem a tejbegrízt előle, na akkor mégnagyobb balhé volt.Visszaadtam neki, tovabb etettem,még mindig hiszti,csapkodás.Aztán ez odáig fajult, hogy szinte rángatózott már szegény!Iszonyú félelmetes volt így látni és megdöbbentő.MEgpróbáltam kivenni az etetőszékből,de annyira megfeszítette magát,hogy nem sikerült.Közben továbbra is rángatózott, csapkodott ,iszonyat hangerővel sírt,sikított.Teljesen kész lettem, már én is sírtam, nem lehett megnyugtatni.Borzalmas volt így látni.FEnt jön 4 foga,de annyira lassan,hogy talan mar soha nem fognak kibujni.Lehet ettol ennyire hisztis?Tapasztalatok?Az ínye nem fáj.Fogalmam sincs mi történt vele és ami még nagyon bánt, hogy az állandóan puszilgatós ,simogatós kisfiam pár napja ,ha mérges, rámcsap a kis kezével :( Pedig ezt már rég metanulta, hogy nem szabad.Igaz, utána megbánja, odajön, puszit ad, de akkor is nagyon rossz.Mi lehet vele?
2010. nov. 18. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

T. Anyatárs!


13 hónaposod abba a korszakba lépett, amikor nem csak már sejti hogy van akarata, hanem ki is tudja fejezni. Ez pedig egyszerre tetszik és izgi is neki. Bezony, most jön a 'türelem, rózsát terem' időszaka. Ez még nem az igazi dackorszak, még csak alkalmi próbálkozások, amikor is az angyali gyermek kis ördögfiókává válik percekre. Az enyém is mosolyország, okos, helyes kölök ; de ha nem kap valamit rögtön meg vonyít, sír, az ételt csakiskizárólagegyedül akarja enni , és nem tetszik neki, ha rászólok. De finoman megteszem, az apja is, 250ezerszer is. Muszáj, egyszer majd ez visszaköszön, hogy hallgatni fog ránk.Persze a foga is zavarhatja, csak most dominánsabb az, hogy kezd rájönni, hogy ő "önálló" személyiség.

2010. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet 2 napja. Olyan hisztit tud vágni, hogy a végén már szinte őrjöng. De nálunk most épp nem jön fogacska. Nem tudom mi lehet, üt, vág, ordít :( 1 éves

Bocs, hogy offoltam, de egy cipőben járunk :(

2010. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 13.5 hónapos és tegnap rendesen toporzékolt. Most már nevetek magamban, de akkor ledöbbentem. olyan hisztit levágott a webkameráért, hogy csak na. De nem adtam neki oda! Csak azért sem, mert akkor rájön, hogy ezzel mindent elérhet, pedig nem.
2010. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért. Előre rettegek. Még csak két hós! Huh.. te jó ég!
2010. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk is egy hete kezdte a te általad leírt hiszti rohamokat, és neki is most jön a szemfoga. Hát együtt érzek, kitartás neked és a családnak. Egyszer csak kinőnek a fogacskák is szép sorjában, és szerintem tuti az kínozza meg őket ennyire.
2010. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!