Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kórházi ellátás más Országba?

Kórházi ellátás más Országba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy 3 hónapos terhes vagyok jelenleg Németországba élek a párommal aki úgyszintén német állampolgár!

Amióta együtt vagyunk ( 8 hó ) mindig a házasságot erőlteti, de már (drasztikusan)!

Azokkal a kifogásokkal jön ha nem házasodunk a baba nem fog egészségügyi ellátásba részesülni!

Ez tényleg így van?? Kérem aki tudja, hogyan működik ez a dolog az írjon! Köszönöm!


2010. nov. 17. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha Te is német állampolgár vagy, akkor nincs igaza.

Hogyha magyar állampolgár vagy, akkor a baba is az lesz és a magyar egészségbiztosítás alapján bizonyos ellátásokra jogosult lesz az unión belül, feltéve, hogy neked van magyar biztosításod (felteszem, ha kinn élsz, akkor nem)

ha az apa a nevére veszi apaságival, akkor német állampolgár lesz és az apa jogán jogosult ottani ellátásra.

vagyis nem kell emiatt összeházasodnotok. de miért nem akarsz megházasodni? szép és felelősségteljes gesztus a barátodtól, hogy feleségül venne :)

2010. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem ertem...

En magyar vagyok a lanyom magyar(O mar itt szuletett) az apukaja magyar es kapunk ellatast(szinten kulfold).Ez nem az allaplgaroknak jar csak.Akik fizetnek adot (otthon TB) akkor jar az ellatas.

Ha csak az egyik szulo fizet adot (pl most tegyuk fel csak az apa) akkor is jar.

Sokan kigyerekkel mennek kulfoldre es az anyuka otthon van a babaval, de ettol meg jar az ellatas.

Ha az egyik szulo (mint nalatok is) masik allapolgar akkor a baba kettos allampolgar lesz akkor meg mar Neki alanyi jogon jar!!

2010. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, a németeknél nincs kettős állampolgárság, így majd választani kell, hogy a magyart vagy a németet kapja a kicsi...
2010. nov. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!