Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej? Felvágott és társai?...

Tej? Felvágott és társai? ADNÁTOK TANÁCSOT?

Figyelt kérdés
Nem akarok ennyire butának tűnni, de össze vagyok zavarodva. 8-9 hónapos babáknak lehet adni felvágottat de nem lehet adni tejet. Milyen felvágottat vagy virslit adtok babáitoknak? Mit értenek a tej alatt? Zacskós, dobozos? Hány %-os zsírtartalmú? Van úgy, hogy mást mond a védőnő, mint a gyerek orvos. Már annyira össze vagyok zavarodva! SEGÍTSETEK!
2010. nov. 17. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nos, tejet csak 1 éves kor után lehet adni. Legalább is nekem a kisfiam 16 hónaposan kapott először tejet, 2,8% . 1 éves kor utána babatejet vettem neki.

2. virsli, és felvágottat nem adnék még ilyen kicsi gyereknek, max jó minőségű csirkemell sonkát. Nekünk a doki a gluténmentes virslit mondta,ha nagyon akarok adni, de nem ajánlotta.

Remélem egy kicsit segítettem

2010. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már felvágott és virsli, akkor jó monőségű csirkemell sonka, vagy ha ne akarsz szójás és tejszármazékot tartalmazó készítményt adni, akkor Orsi Retro Párizsi ill. Orsi Retro Virsli. Én ezt adom a kisfiamnak (11 és fél hónapos) ezek allergén mentesek és nagyon-nagyon finomak!!!!
2010. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Felvágottat csak csirke- vagy pulykamell sonkát, tarját adok a kisfiamnak, tehát a klasszikus felvágottakat nem (párizsi és társai). Virslit is csak ritkán, és jobb minőségűt, főleg krumplifőzelékhez szoktam csinálni sült virslit.

Tejet 1 éves korig inkább mellőzd... ha anyagilag megterhelő a tápszer, akkor vegyél Mülleres tápszert, a Bebivita az csak 1090 Ft egy doboz (ha van nálatok Müller persze).

13,5 hónapos a kisfiam, én Bebivita tejitalt adok neki, tejet még mindig nem.

2010. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tejet 12 hónapos kora után kapott már kisfiam. Felvágottat 10 hótol kapott, jó minőségű csirkemell sonka, virsliből én is az orsit adom neki.
2010. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja,és tejet sima boltit 2,8-ast.Nem forralom, nem vizezem.
2010. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Zacsis tejet vagy dobozosat veszek. (Nem Uht-t tehát nem tartósat.)
2010. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Az én lányom még 8,5 hónapos még eddig nem mertem adni felvágottat sem, mert féltem a tartósító szerektől. Főzelékeket adok neki, meg húst és gyümölcsöket. Azért vagyok bizonytalan, mert ugye a natúr joghurtban és a túróban is van tartósító (gondolom) szóval ez a bizonytalanság teljesen összezavar. DM-es tápszert adom már neki reggel és este, mert napközben készítek neki mindig ennivalót. Úgyhogy azt nem is igazán váltanám még le neki "tejre". Azért mindenkinek ment a kezecske:)
2010. nov. 17. 09:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, vajjal, túróval és natúr joghurttal szokták bevezetni a tejtermékeket, én úgy tudom hogy nincs benne tartósító.

10 hós a lányom, és egy hónapja kap pár kanál natúr joghurtot vagy túrót a gyümölcspépbe kb heti háromszor. A következő lépés az lesz hogy nem HA tejpépet fogok vele kóstoltatni (eddig HA pépet és tápszert kapott.)Konkrétan tejet én sem szándékozom adni kb. másfél éves koráig.


Mi még nem eszünk felvágottat mert nem hajlandó rágni a kisasszony. De a jó minőségű csirke/pulyka sonkára szavazok én is, csak már adhatnám!

2010. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!