Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez mitől van? Kisfiam náthás...

Ez mitől van? Kisfiam náthás vagyis hallom hogy "tortyog" az orra de mikor kiporszivozom akkor alig jön ki neki valami! Az is inkább ilyan vizszerű!

Figyelt kérdés

Mi lehet ez allergia? Miért nem tudom neki rendesen leszívatni? Jönnek most a fogai is. Vigyem orvoshoz?

1,5 éves.


2010. nov. 14. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogzás miatt is lehet a nátha,DE jobb ha elviszed a dokitokhoz.Nem lehet tudni ebben a rossz időben hogy megfázott-e vagy nem.Jobbulást a picinek!
2010. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a kisfiamnál is ez volt kiderült orrüreg gyulladása van,nagyon megijesztett mert már levegőt is alig tudott venni.antibiotikumot kapott rá.
2010. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor porszívózod, próbáld meg kicsit befogni a másik orrlukát. Nem fogja szeretni, de hatásos tud lenni. És persze sós orrcsepp után érdemes csinálni.
2010. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sós orrcseppel csinálod? Az fellazítja a trutyit.

Egyébként én másra gyanakszom. Nekünk is igy volt. Orrmandula túltengés volt. olyan mintha mindig náthás lenne de nem jön ki semmi. Éjjel horkol, és szörtyög. Nálunk volt hogy a légzése is kimaradt álmában kb 10-15 mp-re, alvásvizsgálaton is voltunk és kb 8 orvosnál akikből mind ki akarta venni a kb ennyi idős gyerekem manduláját. Én áldom az eget, hogy a háziorvosunkra hallgattam aki azt mondta hogy ha ilyen kicsi korban kiveszik újra kinő és kb 3 éves koráig tucatszor kéne műteni ahhoz h végleg megszűnjön a probléma. Találtunk egy nagyon jó fül orr gégészt aki azt mondta hogy várjunk amég csak lehet. Kaptunk homeopátiás Lymphomyosot cseppet, ezt 2 hónapig kellett használni és nyom nélkül elmúlt a probléma. Ennyi a műtétről. még volt egyszer az allergiás időszakban amikor előjött akkor ezt a cseppet fenistil cseppel kellett szedni és ismét megszűnt. Ezt csak azért irom le hogy ha esetleg nálatok is felmerül a probléma, akkor lásd h van más megoldás is mint a műtét. Egyébként ebben a korban általában minden kisgyereknek nagyobb még az orrmandulája és ez okozhat ilyesmiket. De természetesen ajánlom hogy azért vizsgáltasd meg fül orr gégésszel, mert lehet gyulladás is.

2010. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Reméljük, hogy semmi baj nincs és egyszerű a megoldás, pl: nekem egy idő beletelt míg rájöttem: akár fél percig is tartom az orrában az orrszívót, közben picit mozgatom és időnként befogom a másik orrlukát. Általában már majdnem feladom, amikor egyszercsak kiszippant egy nagy adagot.

Szóval próbáld meg egyszer jó sokáig szívni, hátha ez megoldja a gondot. Ha úgy sem megy, akkor jöhet a doki.

Ja, és igen, sós oldattal (pl sterimar) először érdemes befújni. És mindkét orrlukat megpróbálni. Nálunk pl szinte csak a jobb lukból jön ki rengeteg.


Jobbulást és sok sikert!

2010. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!