Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig sterilizálja...

Mennyi idős korig sterilizáljam minden etetés előtt a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Most vagyunk 4hónaposak.
2009. jan. 10. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt 1* vki írta,hogy a gyer. orvosa szerint addig kell,amíg nem üll egyedül stabilan,akkortól már elég erős az immunrendszer.Én 8-9 hóig minden evés után sterilzáltam mindent(6,5 hósan állt fel),azóta csak heti 2-3 alkalommal.Viszont ha taknyos megint minden evésnél.
2009. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia4 Az én lányom 4 és fél hós és már egy hónapja csak heti 2-3-szor sterilizálom az üvegeit de minden etetés elött jó alaposan elöbblítem neki. Semmi baja nincsen.
2009. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
szia! az én babám 3 hónapos és nem szoktam sterilezni, csak hetente-kéthetente egyszer. semmi baja. a kezét is eszi az sem steril, meg még kicsit szopik is, a cicim sem steril.
2009. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a védőnő azt mondta, h ne vigyem túlzásba a sterilizálást, elég hetente 1-2 alkalommal, mert ha mindentől óvom a babát, csak beteges lesz. Való igaz, h sem a keze, sem a ruhái nem annyira sterilek, és ha szoptatsz, a melled sem steril. (Mert ugye a ruháit sem tudod olyan hőfokon mosni, és a vasaló sem pusztít el mindent, pláne, ha az anyag nem is engedi a túl forró vasalást). És mi lesz, ha a padlón csúszik-mászik és utána eszi a kezét? A padlót is fertőtlenítheted ugyan, de steril nem lesz.

Na, szóval csak azt akartam ezzel mondani, h mki maga dönti el, h meddig és hányszor sterilizál, fogsz mféle választ kapni. Az én lányomnak semmi baja a heti 1-2 sterilizálástól, én ennél maradok.

2009. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

5 hósan hagytuk el a sterilizálást miután a teljes alkaromat leforráztam a sterilizálás közben:o(

Most vsgyunk 6 és fél semmi bajunk.:o)

2009. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom 3 hónapos kor után már elég heti 1-2 sterilizálás.De ha téged megnyugtat, akkor csináld!Mi 2 hónaposak vagyunk, de szerintem én is fogom még 3 hó után , annyira egyszerű(avent gőzsterilizálónk van) elmosom és utána pár perc alatt steril minden.Ártani nem ártasz vele,de az is igaz, hogy túlzásokba sem szabad esni.De ha beteg akkor szerintem minden evés után fertőtlenitsd ki, főleg a cumikat.
2009. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat:)

És nem én pontoztam le senkit...:(

2009. jan. 11. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!