Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nem issza meg a...

Kislányom nem issza meg a szirupot! Mindig szuri a vége. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 hónapos.Kétszer volt neki mandulagyulladása.Először 1 évesen/addig még az orrát sem kellett törölni/,akkor a rágófogai jöttek.Most múlt héten is beteg lett,most az alsó szemfoga jön,de hatalmas.Doki szerint összefügghet,De nem is ez a legnagyobb baj,hanem sehogy nem tudom beletukmálni a szirupot.Gyümölcslébe,vízbe,teába,kiskanálba,adagolóval,joghurtba,semmi:(Megérzi,és kiköpi.A végén már inni sem akar,mert azt hiszi benne van.Pedig ilyenkor sokat kéne innia,mivel lázas.És hát mivel nincs antibiotikum,így marad az injekció.Múlt héten reggel-este kapott,összesen hetet.A szívem szakad meg,úgy sír,én meg vele együtt:((Már tiszta lyuk a pici feneke.Sokfajta szirupot próbáltunk,nem kell neki.A doki meg szid,hogy milyen ez a gyerek.Már tiszta ideg vagyok.Legközelebb ha ilyen lesz,már nem tudom mivel próbálkozzam,mert ez nagyon drasztikus.Vagy csak az én gyerekem ilyen?A környezetemben is csodálkoznak az anyukák,mert az övék szépen lenyelik.Nagyon sajnálom a picurkámat,mit csináljak?Egyébként aktív,jókedvű kislány,bár elég akaratos.Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 12. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Erővel megnyomjuk két oldalt az arcát, így kinyílik a szája. Beöntjük a szirupot, összecsukjuk a száját, tartjuk, úgy lenyeli.

Meg ne sértselek, de a kutyával is így nyeletem le a gyógyszert. Amúgy az is kiköpné. Ha nagyobb lesz, majd kap tablettát és szépen beveszi.Az enyémek már kétévesen le tudták nyelni. A szirup egy sz@r!

2010. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen elmagyaráztam, hogy muszáj, ettől fog elmúlni a rosszulét. Eleinte lefogtam, de attól csak rosszabb lett. Végül simán a lázcsillapítós fecskendővel adtam neki, aztán mondtam gyorsan nyissa ki a száját, töröljük le a nyelvét és kapott vizet vagy teát, hogy akkor majd nem érzi az ízét. Már tudta a rendszert, hozta a zsepit törölni és itta a vizet.

Bár szerintem ilyesmit már végigzongoráztál. Esetleg jó sűrű, kakaós tejbegrízben? Volt olyan gyógyszer amit csak így tudtam beleadagolni...

2010. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én babám sincs oda a szirupért de ebben nincs beleszólása, szemét módon lefogjuk, mikor sír jó hátra rakom a pipettát, onnan már nem igen tudja kiköpni de azért fogom a fejét, hogy ne tudja oldalra fordítani. rosszul hangzik de szuritól inkább megkímélem, az szerintem rosszabb :(

amúgy amiből van kúp, abban kapja, érdekes azért soha nem reklamál pedig azt gondolnám inkább a szirup...

2010. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Látom itt mindenki drasztikusabb,mint én.Megpróbálom én is egy kis erőszakkal beletukmálni legközelebb,csak attól tartok kihányja,mert a mútkori is kijött.
2010. nov. 13. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!