Cicatartók írjatok! Ti hogy csináljátok, a cicatartást a baba mellett?
Szia! Nálunk annyi a változás, hogy igyekszünk gyakrabban takarítani a padlót. Amúgy semmi, ott mászik a kisfiunk is, ahol a macska. Már lassan 4 hónapja mászik, ül, játszik a földön és sosem volt semmi baja. Néha odamegy a cicushoz és jól beletúr a szőrébe, vagy megfogja a fülét. Na ilyenkor jön rám az infarktus és gyorsan felkapom. Nem a szőr és bacik miatt, hanem a cicák vadóc természete miatt. Egyébként kell cicával is találkoznia egy kisgyereknek, hogy az immunrendszere később ne érezze idegennek a macskaszőrt, stb.
Ja, annyit elfelejtetem az elején, hogy a cicát rendszeresen (évente) beoltatjuk egy kombinált oltással, ami véd a macskabacik ellen.
Takaríts többet, mást nem igazán tehetsz. Én még nem engedem a szobába a cicát, de ahogy a gyerek élettere nő, elkerülhetetlen lesz a találkozás. :)
Még annyit tennék hozzá, h a cica hordozza a Toxoplasma gondii nevű egysejtűt (amúgy nem csak a cica, de mindegy), és ha az ember elkapja a toxoplasmosis-t, (ált tünetmentes marad a fertőzés, tehát észre sem veszed) soha többé nem fertőződik meg. Sok kismama most örülne, ha átesett volna már ezen a betegségen, és nem a terhessége alatt kéne ezen paráznia. ("...ha az anya a terhessége során fertőződik első esetben toxoplasmákkal, az a magzatban fejlődési rendellenességeket illetve akár vetélést is okozhat!")
Szóval nekünk is van cicánk, és bár még nem engedem a baba közelébe, de később "összeeresztem" őket, kapja csak el a kislányom a fertőzést, ne kelljen rettegnie, ha egyszer terhes lesz! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!