Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen védőnői szolgálatot...

Milyen védőnői szolgálatot lehetne felhívni?

Figyelt kérdés

A mostani védőnőm kerek-perec megmondta, hogy a baba születése után 1-szer, max. kétszer tudja meglátogatni a kismamákat, mert "erre neki nincsen kapacitása". Egy sorstársam megkérdezte, hogy akkor ő vigye-e be a fogadóórára a babát, mire azt a választ kapta, hogy ott viszont nem olyanok a körülmények, hogy megvizsgálja a gyereket. Hetente 1-szer van kétórás fogadóórája (egy ritka lepukkant helyen), ahol nagyon sokat várnak a kismamák, annak ellenére, hogy alig vannak egy páran. Időpont-foglalás nincs és sok kismama egybehangzó véleménye szerint, azért tart egy-egy vizit ilyen sokáig, mert nagyon szeret beszélni magáról és a lányairól. (Többen hozzátették, hogy kedves modora van viszont.) Nekem az volt az utolsó csepp, amikor a helyettesítőjétől el szerettem volna kérni a számát (mármint a saját védőnőmét), hogy ha máshogy nem legalább telefonon el tudjam érni. Erre azt a választ kaptam, hogy nincs mobilja és így nem lehet elérni!! Mire megkérdeztem, hogy akkor, hogy lehet elérni, erre viszont nem mondott semmi érdemi választ. Sebaj, én alkalmazkodom és jövő héten pontokba szedve, hogy ne tartsam fel sokáig (kb. 6 kérdésem volt) és felhívtam a vezetékes telefonon az egyetlen megadott időben (hetente egy napon két óra!) ő éppen beteg volt így a helyettesítője vette fel. Kelletlenül válaszolt a kérdésimre, éppen megzavartam az evésben.

Nem szeretek másokat zargatni, de mindenórás kismama vagyok a második gyermekemmel és van, vélhetőleg lesznek is fontos kérdéseim. Hova forduljak? Nincs véletlenül egy védőnői szolgálat, akiket fel lehetne hívni?

Meg kell jegyezzem, hogy az előző védőnőmet nagyon szerettem. Mind szakmailag kiváló volt, mind emberileg nagyon sokat segített nekem és soha nem várt el pénzt ezért. Mindig el lehetett érni (én igyekeztem, csak indokolt esetben hívni). Persze őt most is el tudnám érni, de nem akarok evvel visszaélni, hiszen már nem tartozom hozzá.


2010. nov. 10. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Hol laksz?

2010. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kelletlenek jobban járnál egy másik babás anyukával esetleg, vagy tesvér, rokon, barát, anyukád? Bárki, aki már nevelt vagy nevel kisbabát. Ha már van egy gyermeked, akkor viszont van némi tapasztalatod, a védőnő nem egy istenség, csak egy szükséges "dolog".
2010. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem erőltetném ezt a védőnő dolgot. Tapasztalatom szerint elég elavult a tudásuk, egyoldalú a hozzáállásuk. Internetről, könyvekből sokkal több mindent megtudhatsz, és ott van még a legkézenfekvőbb megoldás: kérdezz a gyerekorvosodtól! Biztosan nem fog lerázni.
2010. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszintén, második gyerekkel miért van még szükséged a védőnőre? Nem kötekedésből kérdezem. Nekem is két gyerekem van. Az elsőnél se nagyon, de a másodiknál végképp nem tudott nekem semmi újat, és hasznosat mondani a védőnő!

Én sem látom őt túl gyakran, csak a kötelező státuszvizsgálatokkor, de akkor is csak azért, mert ugye neki le kell papíroznia, és emiatt megkeres.

Én minden kérdést a gyerekorvossal szoktam megbeszélni.

Nálatok egyébként nem úgy van, hogy a tanácsadási időben a gyerekorvos is megnézi a babát, a védőnő meg leméri, és adja a tanácsokat?

Nekünk más a gyerekorvosunk, nem az, akihez körzetileg (és védőnőileg) tartozunk. Abban a rendelőbe, ahová hordom a gyereket, nagyon rendesek a védőnők, ők is mindig segítenek, akkor is, ha "körzeten kívüliek" vagyunk.

Szerintem ha van egy normális gyerekorvosotok, akkor semmi szükség a védőnőre.

2010. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Orvos.

Vagy tegyél fel itt kérdést, állítom, hogy több és hasznosabb választ kapsz a tapasztalt anyukáktól, mint egy-két védőnőtől...

2010. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mit akarsz annyira a védőnőtől ? második gyereknél mi az, amit annyira nem tudsz, és csak ő tud válaszolni? A mi védőnőnk nagyon kedves, rendes, most várom a 2. babát, de csak ugyanazt mondja, mit az elsőnél. Tehát nem hinném, hogy túl sok újat fog mondani. Ha baj van a babával, úgyis orvoshoz viszem.

Nagyon sok helyen ilyenek a védőnők, a barátnőméket sem látogatja, és ő örül neki.

Nem értelek.

2010. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Panaszt a védőnőd ellen az ÁNTSZ-nél tudsz tenni, alá tartoznak. Mondjuk te nem panaszt szeretnél, hanem rendes védőnőt, de ez nem fog menni. Én se értem, ha nem első baba, akkor mi az a sok kérdés? Kérdezz itt bátran!
2010. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, én a helyedben panaszt tennék ellene. Nagyon feldühít, hogyha valaki nem teszi a dolgát. Igenis munkaköri kötelessége rendelkezésre állni, és törvényi előírás, hogy legalább havonta egyszer végig kell látogatnia a kisbabás családokat. Én sem lelkesedem, ha a védőnőnk egyszer csak tök váratlanul beállít hozzánk (így szokta), de legalább lelkiismeretes, és végzi a dolgát. És megnyugtató, hogy bármikor felhívhatom és készségesen válaszol bármilyen kérdésemre.
2010. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy azért nem értetek engem, mert más tapasztalatunk van a védőnőkről. Én rengeteg valóban hasznos tanácsot, infót kaptam az előző védőnőtől. (tudom, piszok mázlista vagyok, hogy az első gyerekemnél volt ő)A sok egymásnak ellentmondó infók közül, többször pont az ő javaslata vált be pl. szoptatáskor.Ő vett észre bizonyos dolgot a babán, segített orvos választásban, de igazából mindenféle kérdéssel fordulhattam hozzá (aztán, hol megfogadtam a tanácsát, hol nem, de többször volt érdemes hallgatni rá). Persze megoldom így is a dolgokat, de szerintem minden gyerek egy kicsit más és más, új problémák merülhetnek fel és nem csak akkor,amikor egészen pici baba, hanem később is)Jó volt, hogy kikérhettem egy szakember tanácsát, így most egy kicsit hideg zuhany volt ez az új "védőnő". (Különben is mi a csudáért nem lehet védőnőt választani-nyilván körzeten belül? így minden bűnrossz védőnő élete végéig működhet zavartalanul, nem?)

Köszönöm azért a válaszokat!

2010. nov. 11. 22:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Budapesten lakunk egyébként, X. ker.
2010. nov. 11. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!