Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kialakulhat reflux 1 hónapos...

Kialakulhat reflux 1 hónapos korban?

Figyelt kérdés
Mitől bukik nagy mennyiségeket szopi után és később is? Ha szopi közben, akkor szinte duplázódik az idő, merthogy nem lakik jól. E mellett horkoló hangot ad. Nemaz orra szörcsög, nincs megfázva. (Szerintem) nem mohó.
2010. nov. 10. 11:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom, orvos... de addig is ha valaki tud valamit, legyen szÍves, válaszoljon:)!
2010. nov. 10. 11:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. A reflux túlzott gyomorsav termelődés. Ilyen picinél még nincs ilyen. Sok levegőt nyel. És ugyebár 6 hós korig zárul a gyomorszáj, addig bukhat többet is. Ha megfelelően hízik hétről hétre nem kell aggódni, akkor csak a felesleg távozik. Ellenőrizd hetente a súlyt, hogy meglegyen a minimum amit híznia kell.
2010. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugszom és törölgetek:).
2010. nov. 10. 13:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem jól írja az első válaszoló. Először is a reflux nem gyomorsavtúltengés, hanem amikor a gyomor és a nyelőcső csatlakozása nem záródik rendesen. Így könnyen visszaáramlik a gyomorból az étel, és ez okozza a gyomorégést, ahogy a gyomorsav visszaáramlik a nyelőcsőbe. Ezt is jelenti szó szerint: vissza (re) folyás (flux).

Az én kislányom is refluxgyanús volt. 3 hetes koráig semmit se bukott, és akkor hirtelen rengeteg tej visszajött, akár egy órával az evés után is. 4-5 hetes volt, amikor elvittem ezzel orvoshoz. Az orvos is mondta, hogy az első hetekben nem záródik még jól a nyelőcső, de azt is mondta, hogy a reflux jellemzően a 3-4. héten jelentkezik először. Írt fel Nutritont (ételsűrítő), valamint egy másik gyógyszert a nyelőcső kezelésére, mert már felmaródott belül a sok bukástól, és emiatt rengeteget sírt, fájt neki. Valamint elküldött ultrahangra, mert nálunk az apuka és a nagymama (ő elég súlyosan) refluxos. Szerencsére negatív lett, de egészen amíg fel nem ült, sokat bukott a kislányom. Még most, 10 hónaposan is jelent ez néha problémát.

Én azt mondom, hogyha állandósul a probléma, beszélj az orvossal, és mindenképpen ragaszkodj a kivizsgáláshoz. Manapság minden sokat bukó babára rámondják, hogy refluxos, amolyan "divatbetegség" lett, ahogy bekerült a köztudatba, ezért sok gyerekorvos elbagatellizálja a dolgot.

2010. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A reflux betegség bármikor kialakulhat, még pici babáknál is. De nem feltétlenül kell arra gondolni!
2010. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, holnap megyünk a doktornőhöz mert a sok nyál és a feszengés(nem a hasfájós, ismerem azt is:) szopi közben. Súlyt is mér, gondolom ha nagy a baj akkor nem hÍzik.

Addig még olvasok valamit erről, hogy a gyanúmat alá tudjam támasztani.

Remélem nincs baj.

2010. nov. 10. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
kialakulhat. az én babámnál is az első hetekben jelentkezett. fél éves koráig jártuk az orvosokat, mert állandóan középfül gyulladása volt és sokszor fel kellett szúrni a fülét, nagyon-nagyon fájt a hasa, óránként kelt, és nappal is nagyon sírós,nyűgös volt. Minden orvos, még a fül-orr-gégész is tejallergiára gyanakodott. Amikor végre elmentünk egy gyermek-gasztroenterológushoz, és kapott REFLUX-elleni gyógyszert, elkezdtek szép lassan eltűnni a tünetek. Jobban aludt, jobb kedve lett, nem bukott. Most volt egy éves, és a doki javaslatára elhagytuk próbaképpen a gyógyszert, merthogy egy éves korukra el szokták nőni. Hát a tünetek ugyanolyan durván visszatértek. Úgyhogy reflux volt az már korábban is, nem tejallergia.
2010. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bármikor kialakulhat folyamatos reflux, pl. ha helicobacter fertőzése van. Ezt mindenképp meg kell vizsgálni reflux esetén, mert életveszélyes állapothoz is vezethet. Gyomorfekélyt, rákot okozhat hosszú távon.

[link]

2011. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!