Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit elrontottam evés...

Kicsit elrontottam evés téren, rendbe lehet még hozni?

Figyelt kérdés

16 hónapos lányom eddig normálisan evett ebédet, úgy kb 200 grammnyi főzeléket, ha boltit, akkor 1 üveg bébiételt. Utána mindig kapott nasit egy pudingot. Mindez idáig rendben is ment, de pár napja kb negyedannyit hajlandó megenni, tolja el magától az ételt, mint aki nem éhes. De a nasit továbbra is kéri. Ma is számoltam, 8 kanál főzelék ment csak le. Gondolom elrontottam azzal hogy utána kap nasit, de 6 hónapos korától így kapja, nem tudom miért most jutna eszébe hogy nem kell a főzelék.

Lehetséges hogy más miatt eszik kevesebbet most? Ha a fogai miatt nincs étvágya, akkor elfogadná a nassot?


2010. nov. 8. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon rosszul csináltad, én sosem adok ebéd után nasit. És valszeg azért akar most csak nassolni, mert egyre okosabb, akaratosabb, és rájött, hogy kell ezt elérni.

Nálunk annyit kell enni ebédre, hogy jól lakjon, egy falat nasi se férjen belé.

Ha szépen ebédelt, délután ehet valami egészséges nasit.

2010. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a nasikérdés nálam valahogy nem jön be. Nem értem miért kell folyton jutalmazni, ha eszik azért, ha nem azért. Nálunk az ebéd az ebéd volt mindig. Ha megette az ebédet uzsonnára pudingot, joghurtot, tejbetésztát, stb.-t kapott, ha nem ette meg ebédkor a levest, másodikat, akkor azt kapta meg uzsonnára. Olyan finom volt a leves vagy főzelék mikor éhes volt. Eredmény? Kétéves kisfiam nem válogat, bármit eléje teszek megeszi, édességért nem hisztizik, mikor én jónak látom és adok neki elfogadja, de nem kéri.
2010. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó, azt már tudom hogy szarul csináltam nem kell mondani. Azért csináltam így, mert 6-8 hónapos koráig alig evett valamit, ezért kapott pluszba babapudingot, hogy valahogy jóllakjon, és nem jutalomból. Aztán később javult az evése, de továbbra is adtam megszokásból.

Csak azt kérdezem helyre lehet ezt hozni?

2010. nov. 8. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki nasit utána mostantól...
2010. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy helyre lehet hozni, de nem lesz könnyű és ki kell tartanod. Egyszerűen ne adj neki pudingot és ha megéhezik, meg fogja enni a főzeléket is. Nem baj, ha csak délután eszi meg az ebédet. Nagyon okos a lányod, tudja, hogy a puding finomabb, mint a főzelék, és inkább azt szeretné:-) Nálunk a fogzás idején is elfogadott mindent a fiam, amikor megéhezett, de valóban kevesebbet evett, és amint kezdett csillapodni az étvágya, már nem kért többet.


Az én kétéves kisfiam szerencsére mindig is jó evő volt, igazából sosem adtunk neki édességet. De látja a játszótéren, vendégségben stb. Én is adok neki túró rudit, Dörmi macit vagy péksüteményt, délután uzsonnára, ha messze még a vacsora. És amikor tíz napig szinte semmit nem evett egy vírusos betegség miatt, akkor én is adtam bármit, bármikor, amit csak hajlandó volt megenni. Persze ő is szivesebben enné meg mondjuk reggeli helyett a rudit, de nem adom oda neki. Néha elég nehéz "lebeszélni" róla, és van, hogy inkább odaadnám már, de nem szabad, mert akkor ez válik rutinná számára, és máskor meg nem érti, hogy miért nem kaphat.

2010. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom hogy semmiképp nem adok neki.

Én tudom hogy meg birom állni hogy nem adok neki, de van egy értetlen férjem, aki nyomja belé a kekszeket, és ma pl kikötöttem hogy semmi nasit nem adhat a kezébe, meglátta és kérte volna, én nem adtam, erre ő jött hogy milyen kegyetlen vagyok. Fél óra múlva megláttam hogy tele van ropival a keze. A férjem adta oda neki. Ugyanolyan értetlen mint egy másfél éves gyerek.

2010. nov. 8. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rontottad el, csak nem éhes mostanában annyira. Az én lányom van hogy nem kéri a nasit annyit eszik, van hogy egy két kanál rendes kaja én csak a nasi kell, de olyankor vagy fogzik, vagy valami nem ok.Szerintem ha eddig rendesen evett, akkor valami oka van hogy nem eszi a rendes ételt.

Könnyen bírálnak az olyanok akinek mindig jó evő volt a gyerekük. Néha én is örülök ha a 20 hónaposom eszik valamit.

Most 3 napig vendégségben voltunk a sógoroméknál, a kislányom alig evett valamit, itthon meg egyedül az összes főzeléket megette ma is tegnap is.

2010. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, nem akartalak megsérteni, csak egy kicsit ilyenre sikeredett. Ne adj neki többet, sem azért, hogy jól lakjon, sem jutalomból. Mikor megéhezik kéri majd a főzeléket is, ne búsulj. Nem lesz könnyű, pár napig, mert annyira okos, hogy meg tudja azt ítélni, hogy a puding finomabb, de arra is van esze, hogy pár nap után a főzeléket kérje. Esetleg próbálj a lelkére hatni, meséld el neki, hogy kell a puding az éhező gyerekeknek s ezért ő most ritkábban fog kapni. Próbáld ki, annyira érzékenyek az ilyesmire. Sok sikert.
2010. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, tegnap láttam hogy áttört egy foga, meg még útban van vagy 4, lehet hogy tényleg ezért van ez.
2010. nov. 9. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!