Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos koráig csak anyateje...

6 hónapos koráig csak anyatejet és tápszert adjak neki? babám 5 hónapos. Eddig csak anyatejes volt, pár napja kénytelen vagyok tápszerrel pótolni, mert kevés lett neki a tejem.

Figyelt kérdés
a doki tápszert írt fel, de igazából szóba sem hozta, hogy estleg mást is adjak neki.
2009. jan. 8. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
gyümit v tejpépet megpróbálhatsz adni neki, legalább elkezdett egyúttal a szilárd átelek bevezetését is.
2009. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hónapos volt,amikor már észrevettem,h kevés az anyatej.Minden szívfájdalom nélkül megkezdtem a hozzátáplálást.Nemsokára 8 hónapos,még mindig a cici jelenti a fő kaját,de naponta 2szer eszik.Már 7,5 hónapos.A dokim nekem is a tápszert javasolta,de szerintem felesleges,mert a cumi még egy 4 hónapos babát is simán megzavar.Van olyan anyuka ismerősöm,akinek a lánya emiatt szokott le a ciciről.Meg lehet csak időszakos kevésség.

Tudod sokszor érzem úgy,h kevés a tej,de a mérleg is azt igazolja,h neki bőven elég,csak én hiszem azt,h kevés.

Barackot,almát,sütőtököt,krumplit nyugodtan adhatsz neki.

Persze nem írtad,h naponta hányszor jön kellene tápszerrel pótolni,így neház tanácsot adni,de szerintem inkább hozzátáplálj,mint tápszer.

2009. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
érdekes, mert nekem meg kifejezetten a gyümi s hipoallergén tejpép elkezdését javasolta mikor 4 hónaposan már nem volt elég a tejcsi....aztán a többit...te döntsd el, de ha megfelelő súlyban van akkor indokolatlan a táspszer ha még van tejed csak kevés...akkor inkább hozzátáplálás
2009. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom 7 hónapos koráig csak anyatejet kapott, és már többen összeráncolták a homlokukat, hogy miaz, hgy még nem adok neki mást. A védőnő megnyugtatott, hogy minden oké, de ha gondolom, adjak neki gyümölcsöt. legelőször reszelt (és műanyag szűrőn áttört) almát. Nagyon tetszett neki. Aztán jött a többi gyümölcs, majd a főzelékek (husikkal). És minde emellett 2 éves volt, amikor elválasztottam...

Ha megbízol a védőnődben (szerencsére, az enyém profi), akkor kérd ki a véleményét.


Üdv!

2009. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!