Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggasztóak ezek a jelek?

Aggasztóak ezek a jelek?

Figyelt kérdés

A kislányom most lesz lassan 10 hónapos. Eddig úgy gondoltam, semmi gond nincs a fejlődésével, 6 hónaposan felült, mászott, 7 hónaposan felállt, most már egyensúlyozgat és lépeget is. Nagyon beszédes, folyton mondja a magáét a saját nyelvén, vannak kedvenc játékai, matat, rámol, kutat.

Viszont most olvastam, hogy már kéne tudnia tapsolni, meg integetni. Ő egyiket se tudja, és meg se próbálja utánozni, bár nagyon örül ha csináljuk. Sőt, igazából semmit nem utánoz. A nevére se hallgat, bár ezt nem nagyon tudom eldönteni, folyton megy mint a tank, annyira leköti minden. A játszótéren általában ő a legkisebb, a többi gyereket néha nézi, néha próbálja megfogni, de néha csak átmászik rajtuk, hogy a játékokhoz érjen.

Elnézest, ha túl buta aggodalmaim vannak, de elsőgyerekes szülő vagyok, es anyám már kezdetektől riogatott, hogy mit mikor "kell" tudnia, különben baj van. Van itt valaki más, aki ilyen korban hasonló cipőben járt, minden rendben lett? Köszönöm!


ma 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlaggódod, semmi gond ezzel.
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvass. Ennyi.
ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

eressz le :) de tényleg.


Egy tök okés gyereket írtál le.


2 gyerekem van. Mind a 2 2évesen kezdett el kb tapsolni.

2évesen kezdte a kicsi a bölcsit, még ott is azt mondták, hogy nem kell senkivel játszania. kb 3 éves korig eljátszanak egymás mellett.


Nem hallgat a nevére. Az enyémek 3 és 5 évesek. Sokszor még most sem hallják meg :D

ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ja, anyáddal a kapcsolatot is minimalizáld. Mérgező.
ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Minden rendben a gyerekeddel. Nyugodj meg!🙂
ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem aggasztóak.

Egyévesen "kell" hallgatni a nevére, de ez nem azt jelenti, hogy hallgatnia kell rád és azt csinálnia amit mondasz, hanem értenie kell, hogy őt szólítod. Mondod a nevét, odafordul, majd megy a dolgára = hallgat.

Utánzás is 1 éves kortól. És nem pápá meg tapsikolás, hanem pl: törölget, ha törölgetsz. "Mintha" játék: pl: "fésülködik" az építőkockával.

ma 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is teljesen reálisnak éreztem a fejlődési ütemét, meg nagyon érdeklődő, jó humorú baba... csak egyszer hallok ilyet, és minden amit utána olvasok, megijeszt, hogy ha nem utánoz, az baj, ha nem figyel a nevére 6 hónaposan, az baj. Akkor nem foglalkozok ezekkel a témákkal.
ma 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!