Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdett mászni a babátok?

Hogy kezdett mászni a babátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam sajnos hipotón, járunk vele gyógytornára, de itthon nehezen tudom tornáztatni, mert mindig kifordul a gyakorlatokból és menne felfedezni.


Most múlt 8 hónapos, eddig itt tartunk:

kúszik, de féloldalasan,kutyázik sokat, az ölembe felkapaszkodik, egyenes háttal feltérdel, combomon a kezeivel már 1-2 mozdulatot tud előre lépegetni. Ebből lassan mászás lesz?


ma 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Türelem, fog mászni. A fiam szinte egyik napról a másikra kezdett, kisautóval és labdával próbáltam motiválni. Egyszer kimászott utánam az előszobába, majd a konyhába. Ő érzi, hogy mikor jön el az idő.
ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz ebből hamarosan mászás. Azért mondom, mert sajnos még az én lányom sem mászik, 10,5 hónapos, ezeket csinálja már régóta, de egyszerűen nem hajlandó elindulni magától. Mi is járunk mindenhova, az otthoni tornával mi is kínlódunk, irtó akaratos, és sok mindent nem lehet vele csinálni, ha nincs kedve. Szóval én is csak várok, hogy mikor, de elég reménytelennek tűnik sokszor...

De legalább szépen kiül már magától, ez vigasztal picit.

ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak a féloldalas kúszása miatt aggódom. Lába és a törzse nagyon erős, nyaki részt és a vállövet érinti a hipotónia. Most azt szereti csinálni, hogy a földön kinyújtott lábaimon átmászik. Torna gyakorlatokat pedig nem bírom vele csinálni, mert nincs hozzá türelme, hiába mondókázok, minden más érdekesebb és menni kell felfedezni... 😅
ma 11:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy mivel erősek a lábai, meg a törzse, ki fogja hagyni a mászást és járni kezd.
ma 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, igen teljesen értelek, engem is ezért zavar ez az egész... A féloldalas kúszással kapcsolatban amúgy nekem azt mondta fejlődésneurológus, hogy ne aggódjak, minden 3. gyerek így kúszik, és ez nem baj. A gyógytornász is azt mondta, hogy nem gáz, inkább most már a mászásra gyúrjunk.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!