Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hatásos lehet még a kezelés...

Hatásos lehet még a kezelés (csípő-gond)?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam, 4 hetesen voltunk csípőszűrésen (vizsgálat+uh), mindent rendben találtak nála. 4 hónaposan kellett volna visszamennünk kontrollra, sajnos előtte 1 héttel halt meg apukám tragikus hirtelenséggel. Teljesen kikészültem, a kötelező háziorvosi vizsgálatokra is a férjem vitte el a fiúnkat. A csípőkontroll sajnos teljesen elfelejtődött. Lehet, hogy eszembe se jutott volna, ha nem veszem észre, hogy a combjain ránc-asszimetria látható (igaz a lábai teljesen egyforma hosszúak, ha hason van, sem látni semmilyen eltérést). A mozgásfejlődése jónak tűnik, már 3-4 hónaposan oda-vissza fordult, igaz, a bal oldalát kicsit nehezebben fedezte fel, onnan több játékot mutogattunk neki, így teljesen használja azt is. Kb. 3 hete négykézláb áll, próbál előre haladni.

A kérdésem az lenne, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben (ráncasszimetria combon, de amúgy minden más normálisnak tűnt), és mondjuk magánrendelésen gyógytornász tudott-e megállapítani valamit?


2010. nov. 3. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Én nem is hallottam ilyen asszimetriárol amit figyelni kellett volna.
2010. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk volt ráncasszimetria.

úgy kell nézni helyesen: baba hason pucéran, lábait kinyújtva összezárni és így megtekinteni a ráncokat. nekünk a bal lábán egyel több volt, de semmi gond mára. 12 hónapos és ugyanolyan. lehet a hízás ütemétől, a zsírosodás mértékétől is. nekünk magánorvosunk mondta.


első kisfiunknál is volt, de az is megjavult :)

nyugi, nálatok semmi gond nincs!

2010. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ráncasszimetria, amit a 4 hós csípőszűrésen fedeztek fel. Nem csípőficamra utalt, hanem hipotónia tünete volt: a fiam a bal oldalát jobban használta, a jobbat meg alig. Pl hasra téve eldőlt jobbra, nem tudott kitámasztani. Dévény-kezelések hatására teljesen helyreállt az állapota.
2010. nov. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 6 hónapos, még elviheted kontrollra.
2010. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is most viszem és 6 hónapos.Ránc asszimmetriát fedeztek fel nála,én is csak most viszem mert nekünk is elmaradt.Tornával orvosolható a dolog és ha elkezd mászni akkor általában eltűnnek ezek a problémák ezt nekem gyógytornász mondta.Én nem parázom rajta bár korábban én is kérdeztem erről olyan jó kis válaszokat kaptam,hogy nyomorék lesz a gyerek meg egyebek....azért ott még nem tartunk..ne aggódj te sem!
2010. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én épp most kérdeztem meg a dokit erről, az én fiam 5 hetesen kapott terpeszbetétet, aztán 6 hét múlva teljesen rendbe jött, nem is kell visszavinni. Na és látom, hogy nem egyformák a ráncok, a doki azt mondta semmi gond, ez csak egy jel volt régen, hogy gond lehet, mikor még nem volt uh.
2010. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most vittem a kisfiam csipőultrahangra. Neki is volt egy kis ráncszimetriája, de azt mondta a gyerekorvos, hogy ez nem jelent semmit. Régen nézték ezt az orvosok, de ma már sokkal modernebb vizsgálatok vannak. Egy jól fejlett anyatejes babánál ez majdhogynem természetes és vele járó dolog. Meg is ultrahangozta a babócánkat és minden rendben van. De szerintem ha most viszed el az sem késő.
2010. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazatok van,csak sajnos már 4-5 hónapos kor után csak röntgennel tudják nézni mert befejeződik a csontosodás addig még uh-gal is jól diagnosztizálható.Ezt olvastam.Erről persze nekünk senki nem szólt,hogy feltétlenül vigyük 3 hónaposan el, mert én is később vittem már.Röntgent kihagytuk....tornáztatom.
2010. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!