Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónapos fiam össze-vissza...

6,5 hónapos fiam össze-vissza töri magát, folyton a nyomában vagyok, de így is. Ez hogy lesz tovább? nálatok hogy volt? Lent

Figyelt kérdés

feláll a bútoroknál, a kiságyban, és persze pár perc után már nem bír állni tovább, de még leülni sem tud, hanem állandóan elesik. a másik, amikor a járólapon kicsúszik a lába.

már van 1-2 kék foltja, nem vagyok az a nagyon féltős típus, és hagyom is, hogy érvényesüljön, az egész lakásban mászhat ahova szeretne.

nagyon korainak tartom ezt a felállást és nem tudom, hogy ennek az újdonsága talán lecseng pár nap vagy 1-2 hét alatt és akkor marad a mászás, vagy innen kezdve, amíg meg nem tanul járni, addig esni-kelni fog??

őt nem nagyon zavarja, ha kicsit megüti magát, és a nagyobbakból sem csinálok nagy ügyet, puszi, katonadolog és játszunk tovább. persze, ha sír felveszem megvígasztalom gyorsan és megy az élet tovább.

úgy örültem, mikor megtanult mászni, jött utánam, felcsücsült és játszott ahol voltunk. de ez az állás túl hamar jött, nem tudom, mit tegyek...

egyáltalán nem állítjuk! nem is akarja mondjuk. de ha feláll, akkor nem engedi magát visszültetni a földre.


2010. nov. 3. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen veszélyes időszak. Az én fiam 8 hónapos volt, amikor felállt de csak 15-16 hónaposan ment biztonságosan, azokban a hónapokban tele volt ő is foltokkal, néhányszor a fejét is beütötte, hiába lestem folyton. Most már úgy fut, hogy néha győzöm utolérni. :)
2010. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát én is ettől félek, hogy ez addig így lesz, amíg nem tanul meg járni.... az meg nagyon-nagyon messze van még...
2010. nov. 3. 09:02
 3/10 anonim ***** válasza:
az enyém 8,5 hónapos volt amikor először felállt a kiságyban, és 11,5 hónaposan indult el, persze még azután is egy ideig a nyomában kell lenni, mert hát nem stabil a járása, és elesik, de ez ezzel jár, reméljük nagy baj nem történik
2010. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is emlékszek erre az időszakra,hála istennek pár hónap alatt megügyesedtek,de addig..Én nagyon sajnáltam őket,nagyon sírtak,bármi is történt.Kövezzetek meg,de én bizony beletettem a járókába őket(ikrek),és csak akkor voltak kivéve és szabadon engedve a lakásban,ha maximálisan rájuk tudtam figyelni,nem volt semmi más dolgom.Amúgy 7 hósak voltak,mikor felálltak.
2010. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sajnos ez egy ilyen idoszak,ez ezzel jar.egyetertek az elottem valaszoloval,mert amikor meg nem volt stabil a jarasa addig en is beleraktam a kislanyom a jarokaba ha volt valami dolgom,es amikor raertem akkor szoktattam ot arra hogy eloszor fogta a ket kezem aztan csak az egyiket es utana mindig egy kicsit tobbet ment mega,pl ugy,hogy az apja szembe allt nekunk en elengedtem es o meg ment.egyepkent az en kislanyom mar 5 honaposan tipegett egyik butortol masikig(persze kis helykozzel) pedig mi nem engedtuk neki elotte hogy alljon.,de nagyon akaratos volt es akkor is felallt a kisagyban vagy akarhol.
2010. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónaposan állt fel. Egy hónapig kb. nálunk is ugyanaz volt, mert elvesztette az egyensúlyát és esett. Most már megtanulta berogyasztani a lábát és fenékre huppan, de a legújabb találmánya, hogy feláll és mindkét kezével elengedi azt amibe kapaszkodott és hát persze, hogy így elesik. Volt még egy - két hét eldőlős időszka mikor tanult ülni, amikor nem gátülésben ült akkor hátradőlt de mostmár ez is elmúlt.
2010. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
húúú, köszi, hogy válaszoltatok. ezek szerint innen már nincs visszaút.. akkor eljött nálunk is a lilafoltos időszak. persze büszke rá az ember, milyen ügyes, de ráért volna még ezzel a felállással...
2010. nov. 5. 09:28
 8/10 A kérdező kommentje:

22.15.-ös válaszoló! végül mikor tanlut meg járni a babád? hány hónapos korában?

én attól félek, hogy ez még fél évig így lesz nálunk..

2010. nov. 5. 09:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is ezt toljuk 2-3 hete :( Annyira sír néha hogy én is sírnék de meg kell tanulnia esni nem foghatom mindig a derekát...


8 hónapos fiú

2010. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kb.meg olyan 3 honapig tanulgatta,szoval mondhatjuk,hogy mire betoltotte a 9.honapot stabilan megallt a labacskain es csak ugy szedte a labait ha kiszemelt maganak valamit.:)innen mar nincs visszaut.....:)
2010. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!