Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fogja a fejét a 1.5...

Miért fogja a fejét a 1.5 éves babám?

Figyelt kérdés

Nem mindennap szerencsére, de feltűnt hogy szokta fogni a feje tetejét. Nem a fülét. Nem oldalt. Gyerekorvosunk többször is nézte a fülét már más okból, nem volt semmi baj a fülének. Nem sír. Tegnap vagy tegnapelőtt amikor a fejére tette a kezét akkor összeráncolta a szemöldökét (ebből gondolom hogy fájhat neki?).


Kérdeztem a gyerekorvost és a védőnőt is, érdemben nem tudtak rá semmit mondani. Hogy akkor van teendő ha sír is közben.


Én nem vagyok fejfájós szerencsére.


szept. 6. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
1,5 évesen már nem pici, oké, hogy nem beszél folyékonyan, de ha megkérdezed, hogy fáj-e, megérti, és, ha mást nem, legalább bólogat, vagy megrázza a fejét.
szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy átmeneti kellemetlenséget érez, pl enyhe fejfájás vagy fogzási fájdalmat. Az is lehet, hogy a gesztus szokássá vált. Mivel az orvos és a védőnő nem talált problémát, valószínűleg nem súlyos, de ha a viselkedés viszont már gyakori, akkor érdemes lehet egy neurológust felkeresni.
szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha fájna neki akkor jelezné neked, nemcsak oda tenné a kezét és nézne maga elé.

Fiam is rateszi a fejére a kezét, ő két éves.

Nem hiszem, hogy ezt oldanom kéne, hiszen rateszi a lábára is, meg mindenhová.

szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván kérdezem őt, de nem válaszol. Még csak pár szót mondd. Nem bólogat még.
szept. 6. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
De ha fájna akkor sírna.
szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm. :)

Nagy a fájdalomtűrő küszöbe. Sokszor voltunk már betegek. Onnan tudom hogy valami nem oké hogy bújik sokat és alig eszik. De akkor sem “szólt” még semmiért sem.

szept. 6. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Vidd orvoshoz ha úgy érzed.
szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1,5 évesem is szokta. Illetve a combját, azt tényleg úgy, mintha fájna neki. Utóbbi miatt, mivel lábujjhegyezni is szokott, elvittem magán ortopéd orvoshoz, semmi problémát nem talált.
szept. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy fogzási fájdalom, odasugárzik neki?
szept. 10. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!