Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos körömvágás? Hogyan...

8 hónapos körömvágás? Hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Amíg kisebb volt lefoglalta egy plüss játék nézegetése, vagy akár a másik kezében nézegette. Alvás közben lehetetlen vágni mert bármilyen alvási fázisban próbáltam, megébredt, pedig óvatos voltam és próbáltam lassan. Mese, tv, mondóka, ének, zene, semmi nem foglalja le. Egyre nehezebb. Közben az is játszik hogy a körömvágót is szeretné megnézegetni és kivenni a kezemből, ha nem adom oda sír. Ha oda adom egyből tenné a szájába (fogzik), probáltam a másik kezében rágókát adni, de nem érdekli csak a körömvágó, ha pedig nem engedem egyszerűen sír és csapkod. Na most egy csapkodó babának nagyon nehéz levágni az apró körmét. De szerintem ezt sok anyuka tudja. :) Esetleg valami bevált trükk? Tanács?

aug. 18. 04:56
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk apuka szórakoztatta, bohóckodott neki, én meg megtanultam villám körömvágni. Könnyebb nem lett. Már 2 éves, sajtkukac. Próbálok olyan időpontot keresni, amikor már kezd fáradni, de még nem nyűgös. Ilyenkor egy-két mondókával lenlehet kötni, amíg 3 perc alatt lecsapom. Ritka, hogy a kezét és a lábát egyszerre engedi...
aug. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
én közvetlenül ébredés után szoktam, akkor még nem olyan élénk.
aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Nálunk apuka sem bírja lekötni addig sem semmi. Most annyira ismerkedik a "nagyvilággal" hogy muszály mindent megtapogasson és megkóstoljon. 🙈 De megpróbálom ébredés után hátha.
aug. 18. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Hát nekem a fiam 1 éves, én berakom a meséjét elfektetem és lefogom a lábait a lábammal a körmét meg közben levágom. Korábban simán ülve levágtam neki de mikor nagyobb lett már nem engedte így nekem csak így sikerül.

Mielőtt valaki nekem támad a tv miatt, kb 3 naponta nézi 10 percet.

aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én mindig azt mondtam Neki, hogy az olló a nyám-nyám és éhes, etessük meg. Aztán vágás közben nyámogtam, csámcsogtam, mibtha enné az olló a körmöket. Most már 2 és fél éves, semmi gond nincs a vágással.
aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Én mindig olyan tárgyakat adok a kezébe ami az Ő ellátásához kell (nem veszélyeseket egyértelmű) pl.: popsitörlő zacskó - ezzel tök jól elcsörög addig vagy egy tiszta pelus azt pedig elnézegeti, papírzsepi zacskóban. Sokkal jobban érdeklik ezek, mint bármilyen játék. Szóval kb. mindegy csak csörögjön. + szerintem érdekesebb neki, mert ezek a napi rutin dolgok részei. (10 hónapos a babám)
aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Altatás előtt szoktam mindig vágni..olyankor már bangul 🫣🤣 Magam elé ultetem, adok neki valami játékot, közben énekelek ő meg nézi... Igy vált be 😊
aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat. :) Ma ébredés után, kis mesével játékkal leterelve a figyelmét sikerült levágni egyszerűbben neki. :)
aug. 20. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Én a pelenkázóra ellentétesen fektetem le, mint ahogy pelenkáznám és közben leköti magát a nyakláncommal ahogy lóg a feje fölött. Amúgy én közben énekelek,mondókázok,szirénázok mint valami bolond csak hogy ne akarjon átfordulni és felülni. 🤣😅 Illetve az arcmimikámmal,cuppogással terelem a figyelmét. Meg “hapcizok” nagyokat és annak örül. 😁
aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!