Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor körül (vagy után)...

1 éves kor körül (vagy után) hogy alakult a napirendetek/feladatok megosztása?

Figyelt kérdés

Délután etetés-furdetes-altatás: hogy osztottátok meg a férjetekkel a feladatokat?


Nálunk mostanában kezd felállni a kiskádból ( nemsokára 1 éves), de eddig tok jól működött, hogy este megetettem/vacsiztunk, majd a férjem furdette eddig, és azalatt én is elmentem tusolni. Utána én altatom (cicin).


Most ez így változni fog, és kesobb fogok tudni menni miután elaludt. Csak kiváncsi vagyok más példákra.



aug. 17. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Megeteted/vacsiztok, a férjed fürdeti a gyereket, aztán mész te zuhanyozni és minden megy ugyanúgy tovább, mint eddig.

Nálunk legalábbis így volt/van a mai napig. Váltva altatunk, aki altat, az zuhanyzik a lányunk után, a másik meg altatás alatt megy 90%-ban.

aug. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi valtozik attol, hogy felall? Csak en nem ertem? :D


Nalunk amugy az valtozott, amint befejeztuk a szoptatast pont 1 eves kora korul, hogy onnantol kezdve a ferjem altatja este, igy egy picivel tobb szabadidom van. De ejszaka sajnos meg kel es akkor en kellek neki, ezt nem usztam meg 😅

aug. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem valtozott ujszulott kora ota ebben a tekintetben. Mar masfel eves. Jelenleg a rutin: hazaerunk, vacsora, kis zenehallgatas, furdes (ferjemmel), meseolvasas, alvas (egyedul). Altatas utan rendet teszunk a konyhaban, mi akkor vacsorazunk, zuhanyzunk aztan mienk az este.
aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ahh sajna cicin alszik el, így én altatom esténként. Ugyanakkor férjem is el tudja altatni amúgy (elringatja/elalszik ölben), csak letenni nem lehet őt sajnos… :S olyankor megébred és keres.


2 Ja kihagytam a részletet hogy függ össze :) : szóval eddig állványos kiskádban furdette a férjem. Én pedig ezalatt a fürdőszobában furodtem le. Most, hogy feláll, nem igazán jó ötlet ez így.., így át fog kerülni a nagy kádba, csak az változik, hogy nekem utána kell mennem majd fürdeni, miután elaludt.


Kivancsi voltam, ilyen korban kinél-hogy van a “beosztás”.


(Tudom le kene szoktatni a cicin altatásról, a védőnő is mondja mindig, de nem hatja meg más dolog. A kezem pedig már 2-3x mikor átszoktattam a cicin altatástól rövid időre, tropára is ment.. aztan jött egy fogzás, majd 9. Hónapban egy szeparacios Csúcsosodás, amikor az eddig beleolt energiam hogy nem cicin altatom, ment a levesbe e a ugyanott voltunk. :/ nincs kedvem/erom újrakezdeni, bár gondolkodom rajta. De ő nagyon bújós/cicis baba…

aug. 18. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek le a kadat a foldre.
aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De miért nem tudtok egymás után fürödni? Zuhanyzol a gyerek fürdetése előtt, vagy után és kész. 5-10 perces művelet, aztán mehettek aludni. Kb. mire apuka megtörli és felöltözteti, te is kész vagy.

Ha beülnél hosszabb időre a kádba, akkor meg mész altatás után.

Az a gyerek nem fog örök életére beleférni a kádba, hogy mindig tudjatok párhuzamosan fürödni. :)

aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 szerintem írtam is: Persze működik az is, meg így is lesz. :)
aug. 18. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha adsz egy játékot a kezébe végig fogja ülni. Én adok neki pancsis játékokat (pancsis könyv, gumi kacsa, gumi béka, fóka ...stb). Ezekkel játszik fürdés közben, így simán lehet az állványos kádban is fürdetni. Csak 1 hétig érdekes neki kb, hogy ott feláll (legalábbis nálunk így volt - 10 hónapos, 8 hónaposan állt fel). Tudja, hogy ott a kiskádban fürdünk nem ácsorgunk + a játékok sokat segítenek.
aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!