Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran szívjátok a...

Milyen gyakran szívjátok a babátok orrát?

Figyelt kérdés
8 hónaposomnak minden nap van egy kis száraz "cucc" az orrában. Sokszor vissza büfizi még a tejcsit is (enyhe reflux), Tudom hogy nem jó folyton szívni ezért kérdezem, igyekszem csak 2 naponta vagy ha "nincs olyan sok" nem szívom. A baj, hogy annyira száraz hogy csak orrsprayel jön ki. :/ szóval mit tegyek hogy ne száradjon ki a kis bőre? Hányszor lehet szívni anélkül hogy megsértsem a nyálkahártyát de kapjon tisztán levegőt? (Tápszeres)

aug. 13. 05:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Én csak akkor szivom amikor náthás.

Amikor nem az és úgy veszem észre, hogy be van neki dugulva cseppentek neki bele orrcseppet. Szívás nélkül is kidugul neki.

aug. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom nem kicsit volt refluxos, mégse szívtam neki óvodáig. Akkor volt először náthás.
aug. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szívom, ha beteg
aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy a lányom ha érzi hogy az ott piszkálja neki, teljesen kidörzsöli az orrát addig dörzsöli a kezével. :/ vizsgálatok negatívak, nem allergiás, nem gilisztás. Zavarja ha van valami a nóziába. :/ orrcseppet ritkán merek használni mert az szűkíti a járatot, ezért használok inkább sprayt.
aug. 13. 07:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Összetevőtől függ, nem pedig formátumtól, hogy most csepp vagy spray. 100 % tengervíz bőven jó
aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy már rászoktattad. A szomszéd ugyanezt csinálta a gyerekével, mindennap szívta az orrát, mert "van benne valami", aztán a gyerek nyálkahártyája már rottyon volt 1 éves korára.
aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van ilyen kis csipesz, amivel ki lehet szedni a száraz részt. Csak akkor használjuk, ha látjuk, hogy valami nagy van ott neki. De alapvetően nem szoktuk, mert majd kijön magától. Csak akkor szívom neki az orrát ha náthás, amúgy nem.
aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindennap mert mindig van takony.
aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az első 4 hónapban sajnos sokszor beteg volt az oltások után, emiatt az orvosok egymás után írták fel az antibiotikumot mert nem akart javulni, folyton szörtyögött, le volt tapadva a váladék neki, mire aztán találtam egy normális orvost aki írt fel mellé nyákoldót és megoldódott a dolog. Szóval ha hozzá is szokott nem jó kedvemből "szokattam hozzá". Egyébként nem szívom minden nap, mostmár próbálom egyre kevesebbszer heti 2-3 alkalom. De szerintem még ez is sok mert megfázva ugye nincs, betegnek nem beteg. Szóval ezért érdekel hogy normálisan mennyit kéne, ki mennyit szokta.
aug. 13. 11:26
 10/11 anonim ***** válasza:
3,5 éves, kb. kétszer szívtam neki, mikor taknyos beteg volt. A kisebbik 1,5 éves, neki még soha.
aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!