Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél ó láb? Létezik ilyen?...

Fél ó láb? Létezik ilyen? Bővebben lent⬇️

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam másfél éves.9 hónaposan állt fel kezdetben, majd bútorok mellett lépegetett, 14 hónapos volt mikor megtette az első önálló lépéseket. Viszont mostanra azt látom mintha az egyik lába görbébb lenne így egy picit az egész gyerek ferde.Csípője válla is lejt egy picit szóval nincs vízszintben.. Csípőszűrésen rendben volt minden. Másnál volt ilyen esetleg? 4 hónap múlva megyünk a kötelezőre.

aug. 9. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez a dongaláb szerintem. A férjemnek babakorában be is volt gipszelve a lába hónapokig, hogy visszaálljon, de mindenképp orvoshoz kell menni vele, magától nem gyógyul meg.
aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennél kisebb probléma gyanújával is elvittem magán ortopéd orvoshoz. Szerencsére nem volt semmi gond.

Én megmutatnám, legalább a védőnőnek/gyerekorvosnak.

aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnék hanem vinném magánba mielőbb.
aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem orvosok vannak.

Minek vársz 4 hónapig?

Vidd előbb orvoshoz.

aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmentek a gyerekorvoshoz es ad beutalot ortopediara.

Vagy ezt kikerulod es elviszed maganba. Nem kell am megvarni a statuszt, ha arra mennetek 4 honap mulva.

aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném minél előbb ortopedushoz és egy hozzáértő gyógytornásznak is megmutatnám.
aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Húgommal is hasonló volt a helyzet. De ő már ilyen 6 hós korától kapott lábrögzítőt.

De az önmagában nem lett volna elég. Kellett hozzá egy szakértő gyógytornász.


Kérlek, ne várj vele! Ha most elviszed több az esély a gyógyulásra mint, ha még 4-5 hónapot várnátok.

Vidd magánba, ha arra van szükség. De ne hagyd, hogy rosszabbodjon a helyzet.

aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Újszülötteknek 2 hónapra adtak államilag időpontot, szóval el tudom képzelni, ezzel mire kapna...

Magánba el kell vinni minél előbb! Nálunk még oda is 2-3 hétre tudtuk csak vinni.

aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak olvastam az o lábat ilyen korban nem kezelik mert kinőheti... És a fiamnak annyira nem látványos csak anyaként ugye nagyítón keresztül látunk mindent. Már van is időpontunk dokihoz, csak hogy megnyugodjak.
aug. 9. 14:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azért nézetném meg, mert egyoldali és az egész érintett oldal egyensúlyát megbontja. Nehogy csípő vagy gerinc problémát okozzon.
aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!