Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes hasfájós baba?

6 hetes hasfájós baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalatokat, véleményeket szeretnék kérni, aki esetleg volt hasonló helyzetben. Hat hetes kisbabám viszonylag megfelelő mennyiséget alszik, nincsen elméletileg semmilyen egészségügyi problémája, viszont amikor ébren van és nem alszik, akkor szinte folyamatosan sír, bármit csinálunk vele. Hiába rakom le a kis játszószőnyegére, vagy a hintájába, vesszük kézbe, büfiztetjük meg, eszi tele a hasiját, cseréljük ki a pelusát… Vagy éppen tologatjuk babakocsiban, szinte folyamatosan sír az ébrenlétei alatt. Emellett álmában is nagyon sokszor van hogy vörösödik a feje, ökölbe szorítja a kezét, pukizik, felsír, feszíti magát. Mielőtt kijön neki a kaki, szegény ugyanígy szenved. Ezek miatt arra gondoltunk, hogy sajnos ő is hasfájós, kólikás. Tápszeres baba (Milumil Pepti Pronutra). Kapta már a laktóz cseppeket, espumisant, biogaiat, protexint, eddig semmi sem segített. Egyrészt lehet azt mondani, hogy majd kinövi, mégsem jut szenvedni látni, valamint azért az életünk szempontjából is jobb lenne, ha szegénynek nem fájna ennyit a hasa. Én emiatt elkezdtem a tápszerre gyanakodni. A háziorvosunk mint említettem, a Milumil Pepti Pronutrát írta fel neki, tehát azt kapja folyamatosan, viszont olvastam, hogy az tehéntej fehérje allergiás babáknak való. Tulajdonképpen nem is értem, hogy a háziorvos miért ezt írta fel neki, mikor nem is tehén tejfehérje alergiás a babánk. Erre az volt a válasza, hogy ő megelőzésképpen a adja ezt a tápszert minden babának, mert nem tudhatjuk hogy tehén tejfehérje alergiás e vagy nem, de így legalább biztosan nem lesz az. Na most azzal a kérdéssel fordulok hozzatok, hogy volt-e valakinek ezzel a tápszerrel tapasztalata, szerintetek próbáljak -e ki Esetleg egy másik, kifejezetten hasfájásra kifejlesztett tápszert, hiszen igazából ez amit most kap nem is az ő igényeit elégíti ki.

júl. 31. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a tápszerre is gyanakodsz, akkor próbálj ki egy másikat. Bemész, veszel egy olyat a boltban amit jónak találsz, ha beválik akkor azt iratod fel a dokival onnantól.
júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Minden baba hasfájós,mivel éretlen az emésztőrendszere.Különbség abban van,hogy melyiküket mennyire viseli meg.Az igazán kólokás baba egy bizonyos napszakban ordít vígasztalhatatlanul,elkékülésig.Tapasztalatom alapján semmilyen csepp,csodaszer nem fog segíteni,csak az idő.Mikor megérik az emésztőrendszere,jobban is tud mozogni,és hozzászokik a teste működéséhez.Ez kb 3-4 hónapos korában jön el.Tápszerváltást orvosi konzultáció nélkül én nem javaslok,okozhat nagy gondot,pl székrekedést,vagy épp hasmenést.Azt nehezebb helyrehozni.Ha mindenképpen ki akarsz próbálni másikat,mert úgy ítéled meg a helyzetet, akkor előbb beszéld meg a dokival.
júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az infacol és a hordozás vált be.

Az első fiam is infacolt kapott, most a 2. Is, Épp 6 hetes. ha ébren van, 2 percre sem lehet letenni (vagy pont annyira), rugalmas kendőben van rajtam és ott boldog.

júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!