Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért születik egyre kevesebb...

Miért születik egyre kevesebb gyerek, ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Olvastam bezuhantak a születési számok, soha rendszerváltás óta nem volt ilyen kevés gyerekszületés mint az előző hónapokban.
júl. 26. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Válság van, 2008-ban is visszaesett, az akkori válság kezdetekor.
júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem ezeket a statisztikákat, rengeteg a terhes, kisgyerekes nő, nem ritka a három vagy több gyerek. A nagyobb még a babakocsiban, de már jön a következő. A különböző juttatások, adókedvezmény, CSOK, babaváró is megdobta a számukat.
júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A trágya gyazdasági helyzet miatt talán 🤷‍♀️
júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert elhitetik velünk, hogy nekünk minden jár, csodás ház, kocsi, külföldi nyaralás minden évben. A fiatalok azt hiszik, hogy ez az etalon, aztán ha nem jön össze, akkor 40 éves korig várnak. Utána meg már nem is olyan könnyű teherbe esni.

A másik meg az, hogy persze nyomatja a Fidesz a családbarát kormány dumát, de nézd meg, hogy egy 2 éves gyerekkel hova vesznek fel dolgozni. Ha meg van valakinek 3-4 gyereke, mellettük már képtelenség munkát vállalni, mindig vinni kell őket valahova, valaki mindig beteg, valakinek mindig van valami programja. És elég kevés az olyan férfi, aki keres annyit, hogy el tudjon tartani egyedül 5-6 embert.

júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
En sem ertem. Mindenhol van egy rakat gyerek meg terhes megis fogy.... amugy azert mert csorosag van, normal ber kell,nem 300 bruttok,legyen 750 brutto a minimal ber. Mindjart konnyebb lenne.
júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Én azt nem értem, hogy amikor hónapokig attól hangos az ország, hogy centikre vagyunk a harmadik világháborútól, akkor miért meglepő, ha a fiatalok kivárnak a gyerekvállalással.
júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, az még most is szaporodik, akinek nem kéne.
júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Hát én meg csak terhes nőket látok, a gyerek a babakocsiba ülnde nagy hassal tolja az anyuka.. Lehet visszább esett, de sokan felveszik a csok ot a babavárót és kell a 3 gyerek ugye.
júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Az én környezetben is sok kisgyerekes család, terhes anyuka van. De lehet, hogy máshol meg szinte alig. Vagy lehet, hogy például 5-10 évvel ezelőtt még több volt, ahhoz képest a jelenlegi helyzet rosszabb. Szóval attól függetlenül, hogy vki a környezetében nem ezt tapasztalja, még sajnos simán lehet, hogy fogy a népesség. A másik, meg hogy inkább bizonyos kisebbségek közt van sok gyerek, de máshol egyre kevesebben vállalnak gyereket. Ezen én nem is csodálkozok annyi, mert a jelenlegi gazdasági helyzet nem teremti meg ezeket a feltételeket, sokan bizonytalanságban élnek anyagilag, még akkor is, ha mindkét félnek van munkahelye, mert azt sem érzik biztosnak.
júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Bizonytalan minden. Agyon vagy adóztatva, sokan inkább újraterveznek és elég az egy gyerek, annak legyen meg minden, aztán legyen némi tartalék.

Mikor mi ide költöztünk a környékre 12 millió forintért vettünk 160nm házat, most épp a múltkor néztem egy 80nm ház 93milliónál kezdődik.Igen van csok, csak éppen ahogy kiderült, hogy van csok egyszerre lett áremelkedés. Volt otthonfelújító és kb mindenhol megint csak árat emeltek és fele annyira volt elég máris a pénz amit ,,ajándékba" kaptak az emberek mint amire amúgy lehetett volna.

Aki azt mondja hogy a 3 gyerekes család nincs adóztatva az téved. 3 gyerekre kell cipőt venni,ruhát, élelmiszert és a többi. És mindenen szinte 27% áfa van(bár asszem van amúgy amin alacsonyabb de lényegtelen) .Ha ott pihen a számlán a ,,tartalék" pénz akkor fizetsz kamatadót, ha leveszed akkor kezelési költség keletkezik és még lehetne folytatni.Emelkednek a gáz,áram, víz, net stb.. Emelkedik a benzin,gázolaj és nem az alsó hangon is 20millánál kezdődő környezetbarát (az aksigyártásból kifolyólag aztán kiderül nem is annyira az) az átlagnak luxus. És még lehetne sorolni...

Azt nem értem aki azon meglepődik hogy sokan nem akarnak 3-4 gyereket azok hol élnek? :D

júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!