Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész nap üvölt miután idegene...

Egész nap üvölt miután idegenekkel találkozik. Ez életkori sajátosság lenne? (Lassan 5 hós)

Figyelt kérdés

A nagy kánikula előtt jöttünk-mentünk, tömegbe eddig nem csinálta. A nagy melegben mindenki maradt otthon a hűvösben. Anyukám jött párszor, utóbbi 2 alkalommal ordított egész nap. 1 hete étterembe vittük. Miután körül rajongták kezdte is az egész napi cirkuszt. Ma vendégek voltak nálunk. A saját gondolatainkat nem hallottuk. Itt kellett hagynom a vendégeket és el kellett vinnem kocsikázni. Ilyenkor 20 perceket alszik... mivel álmos a cicit is nehezen fogadja el... Már sírtam...


Gondolom sok neki ilyenkor az inger. Más babája is reagál így olyanokra akiket ritkán lát?



júl. 25. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Sok neki az inger. Erdemes egy picit visszabb venni es semmit nem eroltetni.


Nyilvan az, hogy a nagyikkal talalkozik meg atjon 1-2 ember oke. Majd megszokja oket, ha rendszeresen jonnek.

De ha a nagy osszejovetelt meg ettermet nem birja, semmi gond, ne eroltessetek.

júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy ilyen pici babának elsősorban nyugalomra lenne szüksége, nem állandó jövés-menésre. Mostmár jelezni is tudja.
júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
vannak érzékenyebb idegrendszerű babák, ez teljesen normális. Ha egy étteremben sokan ismeretlen hangon ajnározzák, persze, hogy megijed. És ez egy ideig valószűnúleg nem fog megváltozni, inkább rosszabb lesz. Van egy jelenség, amit úgy hív a pszichológia, hogy nyolchónaposok szorongása. Utána már könnyebben alkalmazkodik az idegenekhez. Én is azt tapasztaltam az egyémeken (hárman vannak), hogy kb egy-másfél éves korig a nagymama is inkább felzaklatta őket.
júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Felesleges állandóan vándorolni vele.

Nyugalom kell neki, esetleg séta valami nyugodt helyen.

A vendégeknek sem kell hangoskodni felette, meg adogatni kézből kézbe.

Egyenlőre nektek kell hozzá alkalmazkodni nem neki hozzátok..

júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom senki ölében nem volt el. Miután átadtam rögtön ordítani kezdett és nézett rám keservesen.

Amikor visszavettem hozzámbújt (vagy a férjemhez) és onnan mosolygott már mindenkire.

Lassan 9 hónapos, van egy barátunk, mostanában gyakran jár hozzánk, nagyon jól elvan vele.

Viszont ha a szüleimhez viszem, először elkezd sírni (nem járunk gyakran, messzebb laknak) ők hagyják,hagy oldódjon, elkezd mászkálni a lakásban és utána már elvan velük is.

Hagyni kell őket, nem kell rögtön letámadni szerintem.

Én is azt hittem, hogy sosem fog változni... az idő mindent megold.

Először mi jelentjük nekik a biztonságot (főleg, hogy mi pl. nem kértünk segítséget senkitől, így nem igazán jártak hozzánk), utána kinyílik nekik a világ :)

júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-6 hónaposan nekünk is volt egy ilyen időszak. Ha valaki ránézett már görbült lefelé a szája. Lehetett menni mindenhová csak ne nézzenek rá. Pár hét és kinőtte. Nem csináltunk semmit másképpen, csak ha "idegenek" jöttek akkor kézben fogtuk, hogy ott legyünk és teljes biztonságban érezze magát.

Szerintem életkori sajátosság.

júl. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom hogy nem az emberek miatt van, hanem vagy a sok inger miatt vagy más. Kicsit jobban próbáljátok visszafogni az ingereket körülötte és figyeld meg akkor előjön-e. Foga is jöhet vagy fájhat a hasa vagy bármi amire mi nem gondolunk.

Az én gyerekem imádja az embereket, ingerből se elég soha, de picinek nagyon sírós volt a hasfájás miatt, aztán a fogzást egy kezemen meg tudom számolni hányszor érezte. Minden gyerek más.

júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából ő már a 2. gyerkőcöm. Az elsőnél a covid miatt ennyi idősen be voltunk gubózva. A nagy amikor épp rokonok jöttek karácsonykor, 4 hónapos volt, akkor jól viselte nagyon, de utána volt olyan korszaka, hogy nem volt el senkinél.


A kicsivel semmi extra helyre nem jártunk azért a kánula előtt, csak ovi, séta, játszi, bolt, wellness, orvos, strand + anyukám volt párszor nálunk. Meg nekem itt nem az a gondom, hogy nincs el más kezében, hanem, hogy aznap onnantól folyamatos az ordítás. A 4. ilyen rokonlátogatás volt.

júl. 26. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!