Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig “normális” a lábujjhegy...

Meddig “normális” a lábujjhegyen járás?

Figyelt kérdés
Kislányom.6 hósan állt fel először.10hósan indult el. Mára(13hós) szépen jön megy fut stb. Viszont lábujjhegyen jár. Ha megáll akkor telitalpon áll illetve cipőbe is telitalppal megy meg van hogy mezítláb is rendesen teli talppal jár,de mezítláb inkább a lábujjhegy a dominánsabb. Szerintetek ez rendben van? Kinek meddig lábujjhegyezett a gyereke?
júl. 24. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk időszakosan 2 évesen is csinálta. Sem szellemi, sem ortopédiai oka nem volt rá, egyszerűn néha rájött ez a dolog- azt vettük észre, hogy ha hideg felületen mászkált főleg akkor csinálta. Illetve a kavicsis strandon többet. Biztos az egyik oka volt a lábujjhegyezésnek az, hogy bizonyos szitukban kellemetlen volt letenni az egész talpát.
júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsém jár(t) lábujjhegyen, most 2 éves és azt lehet mondani, hogy mostanra hagyta el. De még szoktam látni, hogy néha-néha lábujjhegyen lép párat, de azt lehet mondani, hogy 90%-ban elhagyta. Ő is így volt egyébként, mint a te kislányod, hogy tudott ő telitalpon is, de inkább a lábujjazást részesítette előnyben. 😁
júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Fiam is pont így volt, 6 hónaposan felállás és 10 hónaposan járás. Most 17 hónapos, és kb. 1,5 hónapja lett nagyon feltűnő a lábujjhegyezés. A gyerekorvos annyira nem problémázik rajta, de mi elvisszük első körben magán gyermekortopédiára, jövő hétre kaptunk időpontot. Én nem autizmustól vagy hasonlótól tartok, hanem hogy pl. valami kötöttség van a lábában, ami kezelést igényel.
júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja èn autizmustól egyáltalán nem tartok. Egyáltalán nem gondoltam mégcsak hasonlóra sem :)
júl. 24. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Járkáltattad úgy hogy fogtad a két kezét és te mentél utána? Ha igen akkor azért jár lábujjhegyen...
júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem.nem járkáltattam és kompot se használtunk
júl. 24. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok 2-3 eves is meg ugy megy (gyerekekkel dolgozom) utana elhagyjak.
júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg mást is érint a “probléma” Tsmt-re küldött a vèdőnő ahol azt mondták járástól számított 6hón belül jó ha teli talpon jàr
aug. 4. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!